Dlaczego wyją syreny alarmowe w Warszawie? Co oznaczają? Hałas w Warszawie i na Mazowszu przez kilka dni

i

Autor: UM Warszawa Dlaczego wyją syreny alarmowe w Warszawie? Co oznaczają? Hałas w Warszawie i na Mazowszu przez kilka dni

Dlaczego wyją syreny alarmowe w Warszawie? Co oznaczają? Hałas w Warszawie i na Mazowszu przez kilka dni

2021-05-20 9:15

Dlaczego wyją syreny alarmowe w Warszawie? Mazowiecki Urząd Wojewódzki informuje, że w dniach 17 - 21 maja 2021 planowane jest uruchamianie syren alarmowych, które wchodzą w skład miejskich i powiatowych systemów ostrzegania i alarmowania. Urzędnicy poinformowali, że w ciągu kilku najbliższych dni możemy słyszeć nadanie treningowego sygnału ogłoszenia alarmu dotyczącego zagrożenia z powietrza, to jest sygnału akustycznego modulowanego w czasie 3 min. - To trening towarzyszący ćwiczeniu Renegade–Sarex-2 - zapowiadają mazowieccy urzędnicy.

Dlaczego w Warszawie wyją syreny alarmowe? Co oznaczają? Hałas w Warszawie i na Mazowszu przez kilka dni

Urząd Miasta Stołecznego Warszawa poinformował mieszkańców o tym, że w dniach 17-21 maja 2021 roku planowane jest uruchomienie syren alarmowych w ramach ćwiczeń taktyczno – specjalnych Renegade/Sarex - 21.

- W związku z prowadzonymi przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych ćwiczeniami, w dniach 17-21 maja 2021 roku, na terenie całego miasta, planowane jest uruchomienie syren alarmowych i nadanie treningowego sygnału ogłoszenia alarmu dotyczącego zagrożenia z powietrza, to jest sygnału akustycznego modulowanego w czasie 3 minut - informują urzędnicy z UM Warszawa.

Odwołanie alarmu nastąpi poprzez nadanie treningowego sygnału ciągłego także przez 3 minuty.

Zobacz koniecznie: Pogoda na dziś: Wraca gorąca wiosna? Jaka będzie pogoda w Warszawie 17 maja?

Ćwiczenie ma na celu sprawdzenie systemu ostrzegania i alarmowania ludności.

- Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych podejmuje decyzje co do terminu i częstotliwości sygnału - informuje UM Warszawa.

Alarm powodziowy na Wiśle w Płocku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE