Remonty ulic w Warszawie. W tych miejscach utkniesz w korkach! Gdzie aktualnie są remonty? [LISTA ULIC]

Remonty ulic w Warszawie. W tych miejscach utkniesz w korkach! Gdzie aktualnie są remonty? [LISTA ULIC]
Autor: UM Warszawa Remonty ulic w Warszawie. W tych miejscach utkniesz w korkach! Gdzie aktualnie są remonty? [LISTA ULIC]

W wielu miejscach Warszawy trwają obecnie remonty dróg. W związku z tym mieszkańcy i przyjezdni, którzy poruszają się po stolicy samochodami muszą liczyć się z utrudnieniami na ulicach. Gdzie aktualnie prowadzone są remonty? Przygotowaliśmy dla was listę remontowanych ulic w Warszawie. Gdzie nie przejedziecie autem? Sprawdźcie koniecznie.

Spis treści

  1. Remont ulic w Warszawie: ul. Saska, ul. Meissnera, ul. Abrahama, ul. Umińskiego, ul. Okopowa, ul. Karmelicka, ul. Anielewicza
  2. Remont dróg w ścisłym centrum Warszawy
  3. Remont na ulicy Marszałkowskiej w Warszawie
  4. Poprawa bezpieczeństwa na drogach w Warszawie

W Warszawie prowadzone są roboty drogowe. Gdzie są problemy z płynną jazdą autem i gdzie można utknąć w korku? Zarząd Dróg Miejskich informuje, w których punktach stolicy prowadzone są obecnie prace drogowe, oraz o tym, gdzie są one planowane. Sprawdź, czy na trasie, którą podróżujesz możesz napotkać utrudnienia. Część ulic czekają remonty, a inne przejdą większe przebudowy. W planie Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie są odnowy chodników, wyznaczanie nowych dróg dla rowerów i modernizacja oświetlenia. Kolejne niebezpieczne skrzyżowania i przejścia dla pieszych mają zostać wyposażone w nowe sygnalizacje świetlne.

- Poprawa bezpieczeństwa na drogach, dostępności i stanu technicznego infrastruktury drogowej to priorytety Zarządu Dróg Miejskich na 2021 roku - mówią warszawscy urzędnicy.

Zobacz koniecznie: Dlaczego wyją syreny alarmowe w Warszawie? Co oznaczają? Hałas w Warszawie i na Mazowszu przez kilka dni

Remont ulic w Warszawie: ul. Saska, ul. Meissnera, ul. Abrahama, ul. Umińskiego, ul. Okopowa, ul. Karmelicka, ul. Anielewicza

Obecnie warszawscy drogowcy prowadzą przebudowę ulicy Saskiej, która, jak informuje Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie, przedłużyła się przez zimową aurę i nie udało się ukończyć w poprzednim sezonie budowlanym. Przy ulicy Saskiej z prac, które należy jeszcze wykonać, pozostało zasadzenie zieleni.

Utrudnienia spotkacie także w ciągu ulic Meissnera – Abrahama – Umińskiego, gdzie wyznaczane są pasy rowerowe i miejsca postojowe.

- Zmiany na ulicach Meissnera i Umińskiego powinny być gotowe w maju, zaś na Abrahama jesienią - mówią przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie i dodają: - Mamy już gotową dokumentację projektową i niebawem będziemy ogłaszać przetarg. Z kolei na ul. Anielewicza, gdzie po obu stronach jezdni na odcinku od ul. Okopowej do ul. Karmelickiej wyznaczyliśmy pasy rowerowe, pozostało tylko dokończyć malowanie oznakowania poziomego.

Zobacz koniecznie: Makabra na torach w Ursusie. 18-latek rozjechany przez pociąg. Jego szczątki były wszędzie

Remont dróg w ścisłym centrum Warszawy

Na których ulicach w ścisłym centrum Warszawy będą prowadzone roboty drogowe?

- Listę dużych zadań na 2021 rok otwiera tzw. plac Pięciu Rogów - informuje ZDM w Warszawie. - Prace toczą się od początku marca, ich efektem będzie uporządkowanie przestrzeni i utworzenie prawdziwego placu, bez wydzielonych chodników i jezdni. W miejscu, gdzie zbiegają się ulice Krucza, Chmielna, Szpitalna, Bracka i Zgoda, przejeżdżać będą mogły tylko autobusy i rowery, nadrzędną rolę otrzyma tu ruch pieszych.

Przeczytaj: Dlaczego wyją syreny alarmowe w Warszawie? Co oznaczają? Hałas w Warszawie i na Mazowszu przez kilka dni

Remont na ulicy Marszałkowskiej w Warszawie

Z dużymi zmianami muszą liczyć się kierowcy jeżdżący ulicą Marszałkowską.

- Na odcinku od ul. Świętokrzyskiej do ronda Dmowskiego wzdłuż pl. Defilad wybudujemy drogę dla rowerów, wyremontujemy chodniki i wyznaczymy nowe równoległe miejsca parkingowe, zaś wokół samego ronda utworzymy nowe przejścia dla pieszych wraz z przejazdami rowerowymi - informuje Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie.

Plany obejmują również przebudowę placów Na Rozdrożu i Trzech Krzyży. Oba miejsca mają przejść metamorfozę i stać się w pełni dostępne.

Zmiany czekają też ul. Sokratesa. Drogowcy pozostawią po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Poszerzone zostaną chodniki i azyle na przejściach. Zmodernizowane tam zostało tam oświetlenie.

- Dzięki ledowym oprawom po zmroku na ulicy jest jaśniej - mówi ZDM w Warszawie.

Warszawa. Remont dróg w centrum stolicy. Lista ulic

Drogowcy informują, że w Warszawie nie zabraknie szybkich, weekendowych remontów nawierzchni jezdni. W ten sposób mają być naprawione kolejne ulice w mieście.

Na liście Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie znalazły się m.in.

  • Połczyńska,
  • Bora-Komorowskiego,
  • Odyńca,
  • Słomińskiego,
  • Sławka.

Plany obejmują także m.in. skrzyżowanie Marszałkowskiej z Królewską oraz ronda Żaba i Lubomirskiego. Lista nie jest zamknięta.

- Zmiany zależą od środków, jakimi dysponujemy na takie naprawy - wyjaśniają drogowcy i dodają: - Wśród zaplanowanych przez nas zadań znalazły się budowy rond. Skrzyżowania o ruchu okrężnym powstaną u zbiegu ul. Kadetów z ulicami Poprawną i Łasaka – poprawią bezpieczeństwo przejazdu, uspokoją ruch i zwiększą czytelność układu dróg w miejscu, gdzie się spotykają.

Sprawdź: 2-latek wypadł z okna na Żoliborzu! Lekarze walczą o jego życie [ZDJĘCIA]

Poprawa bezpieczeństwa na drogach w Warszawie

Drogowcy z Warszawy zapewniają, że tak, jak w minionych latach będą realizować program poprawy bezpieczeństwa.

Najbardziej niebezpieczne przejścia wyposażone zostaną w sygnalizację świetlną. Drogowcy planują ją wybudować m.in. na ul. Marszałkowskiej przy ul. Senatorskiej czy al. Krakowskiej przy ul. Tapicerskiej, lub w elementy uspokojenia ruchu.

Przebudowę „świateł” przeprowadzili dotychczas na skrzyżowaniach Al. Jerozolimskich z ul. Ryżową i al. Komisji Edukacji Narodowej z ulicami Surowieckiego i Bartoka.

Do tego ma dojść także usprawnienie przejazdów przez osygnalizowane skrzyżowania.

- Do Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem chcemy włączyć m.in. 14 sygnalizacji na skrzyżowaniach w ciągu al. Niepodległości – gdy tylko projekt tej skomplikowanej inwestycji będzie już gotowy - informuje ZDM w Warszawie.

Karetka wjechała pod zamykający się szlaban
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE