Potężne maszyny rozkopały Gocław. Tak zmienia się obwodnica. Kiedy koniec remontu [GALERIA]

2021-02-03 11:40
Rowerowa obwodnica Gocławia
Autor: Marcin Wziontek/SUPER EXPRESS Rowerowa obwodnica Gocławia

Ciężkie maszyny wjechały na tzw. „obwodnicę” Gocławia. Tworzy ją ciąg ulic Meissnera - Abrahama - Umińskiego. Przecinają ją 24 przejścia dla pieszych, które pozwalają mieszkańcom okolicznych osiedli na krótsze dojście do pobliskich sklepów Robotnicy z pełną parą pracują między innymi na ulicach Meissnera i Umińskiego. Związane jest to z pracami nad "rowerową obwodnicą Gocławia". Jak postępują prace?

- Gocławskie zadanie jest podzielone na 5 części - informuje Jakub Dybalski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich. Prace ruszyły przy ul. Meissnera i Umińskiego. Większy zakres prac zostanie przeprowadzony na ul. Meissnera. Dojdzie tam jeszcze wymiana nawierzchni. - Prace już trwają, część z nich wymaga po prostu dobrej pogody, np. wymiana nawierzchni, czy malowanie - informuje Jakub Dybalski.

Nowy design ulic na Gocławiu

Projekt przewiduje wyznaczenie na obu jezdniach "obwodnicy" jednokierunkowych pasów rowerowych. Zarówno to, jak i stworzenie nowych miejsc parkingowych stanowi pomysł mieszkańców wybrany w ramach budżetu obywatelskiego. Projekty w tej sprawie zebrały łącznie 1594 głosy.

Robotnik spadł z wysokości na Gocławiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE