Płacą za mieszkania, nie mogą w nich zamieszkać. Dramat w Warszawie

2022-01-11 7:22

Cierpliwość osób, które czekają na mieszkanie kupione od dewelopera, bywa wystawiana na próbę. Przyszli mieszkańcy dwóch bloków przy ul. Modlińskiej 39 będą musieli zaczekać na swoje cztery ściany jeszcze długie miesiące! Deweloper przyznaje, że problem jest, ale jego przyczyna leży po stronie dostawcy prądu. I zapewnił mieszkańcom rekompensatę.

Mieszkająca na warszawskim Mokotowie Katarzyna (35 l.) kupiła mieszkanie jako jedna z pierwszych, kiedy blok był w budowie. - Na początku 2021 r. zapowiedziano mi, że będę mogła wprowadzać się w lipcu – mówi. – W lipcu okazało się, że choć mieszkania są gotowe, to nie ma w nich prądu. Termin został przełożony na wrzesień. Kolejnym był grudzień. Mamy styczeń, a ja nie wiem, kiedy dostanę klucze! - mówi rozżalona Katarzyna.

Ludzi, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji, jest więcej. W blokach A i B mieści się około 40 mieszkań. - Każdego miesiąca płacę 1700 zł za mieszkanie, do którego nie mam dostępu! - mówi 35-latka. Za budowę i sprzedaż mieszkań odpowiada firma FRONT Development.

Piotr Kaczmarczyk, dyrektor sprzedaży FRONT Development
Piotr Kaczmarczyk, dyrektor sprzedaży FRONT Development

- Budynki są gotowe od kilku miesięcy. Opóźnienie wynika z braku przyłącza prądu. Firma, która je podłącza, zerwała z nami umowę w trakcie budowy - mówi Piotr Kaczmarczyk.

Firma Stoen Operator zdecydowała, że blok będzie trzeba podłączyć z innej trafostacji, która zostanie zbudowana na osiedlu przy ul. Modlińskiej 39. - W ramach rekompensaty wykonaliśmy gruntowanie, bielenie ścian, wyłożyliśmy balkon płytkami - chwali się Piotr Kaczmarczyk.

Jak podaje Stoen Operator, odpowiedzialny za doprowadzenie prądu do gniazdek, uzgodniony termin przyłączenia sieci to lipiec 2022 r. - Jesteśmy na etapie opracowania dokumentacji projektowej i oczekujemy na przekazanie przez klienta dokumentów dotyczących kluczowych elementów inwestycji, jak lokalizacja stacji na osiedlu. Po ich otrzymaniu będziemy mogli kontynuować prace, których realizację planujemy na II kwartał 2022 r. - informuje Aleksandra Smolarska z biura prasowego Stoen Operator.

- O tym, że planowany termin to lipiec, dowiedziałam się z mediów. Nie tak to powinno wyglądać - mówi Katarzyna.

Ogień strawił kamienicę na warszawskim Gocławku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE