Hanna spłonęła w zrujnowanej kamienicy na Gocławku. Znamy nowe fakty

2022-01-11 6:27

Piekielny ogień objął mieszkanie Hanny w sobotę (8 stycznia) wieczorem. Żywioł był na tyle nieokiełznany, że pożaru nie udało się ugasić wystarczająco szybko. Gdy strażacy weszli do płonącego lokalu, ciało kobiety było już zwęglone. Jak mówią mieszkańcy, kobieta oświetlała swoje mieszkanie świecami i to one mogły zapoczątkować ogień.

Do pożaru przy ul. Kresowej doszło w sobotę około godz. 19:20. Przez blisko siedem godzin strażacy walczyli z buchającymi płomieniami. Akcja gaśnicza zakończyła się około godziny 2. Spłonęło około 200 metrów kwadratowych budynku. - W trakcie gaszenia i przeszukiwania lokalu znaleziono zwęglone ciało człowieka - przekazał asp. sztab. Łukasz Płaskociński ze straży pożarnej. - Była to kobieta - uściśla policja. Jak mówią nam mieszkańcy, zmarła kobieta to około 50-letnia Hanna. - Była bardzo dobrą sąsiadką, ale niestety lubiła sobie popić… Brakowało jej pieniędzy na opłacenie światła, dlatego jej wyłączyli. Często siedziała przy świecach, to one mogły zapoczątkować pożar - mówi nam Teresa Jankowska (69 l.), która jeszcze dwa tygodnie temu mieszkała w bloku przy ul. Kresowej. - Szczegółowe okoliczności pożaru wyjaśniane są aktualnie przez biegłych - mówi Joanna Węgrzyniak z policji na Pradze-Południe.

Spalony blok został zbudowany w latach 20 ubiegłego wieku. Dotychczas znajdowały się w nim mieszkania komunalne, a całość zarządzana była przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Wawer. - W bloku znajduje się 37 lokali, z czego 11 to były pustostany. W trakcie pożaru ewakuowano 31 osób. Większość z nich trafiła do hotelu przy ul. Ostrobramskiej - mówi Bartłomiej Jabłoński, zastępca dyrektora ZGN Wawer. - Póki co budynek został całkowicie wyłączony z użytkowania. Zostanie wykonana ekspertyza, która wykaże czy budynek będzie mógł być jeszcze użytkowany - dodaje Bartłomiej Jabłoński.

Do pożaru doszło w kamienicy przy ul. Kresowej:

Ogień strawił kamienicę na warszawskim Gocławku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE