Plantacja konopi w centrum Warszawy. Zatrzymany 40-latek

2021-12-04 20:21
Plantacja konopi w centrum Warszawy. Zatrzymany 40-latek
Autor: KRP I - Śródmieście Plantacja konopi w centrum Warszawy. Zatrzymany 40-latek

Namiot i cały niezbędny sprzęt kupił w internecie. Nasiona w sklepie. Na wszystko wydał około 1500 złotych. Teraz 40-latkowi z Warszawy grozi do trzech lat więzienia za nielegalne uprawianie konopi indyjskich. Plantację założył w mieszkaniu w centrum Warszawy. Usłyszał trzy prokuratorskie zarzuty.

Jak tylko śródmiejscy policjanci „namierzyli” adres, pod którym miały być uprawiane konopie indyjskie, zapukali do drzwi mieszkania. - Otworzył je zaskoczony widokiem funkcjonariuszy 40-latek. Na pytanie, czy w mieszkaniu są zabronione prawem substancje, bez wahania wskazał swój pokój i stojący w nim namiot z foli termicznej - przekazał podinsp. Robert Szumiata ze śródmiejskiej policji.

W pokoju, w tzw. growboxie mundurowi znaleźli 48 suszących się topów konopi indyjskiej, wentylator podłączony do systemu wentylacyjnego mieszkania, oświetlenie żarowe oraz leżące na podłodze liście uprawianych roślin.

Na tym jednak nie koniec niespodzianek. W pokoju policjanci znaleźli także sześć doniczek, w których rosły konopie, a także fifki i sprzęt służący do palenia marihuany oraz środki chemiczne stymulujące wzrost roślin.

- Mężczyzna oświadczył, że uprawiał konopie na własny użytek od sierpnia tego roku. Namiot i cały niezbędny do uprawy sprzęt kupił w internecie, a nasiona w sklepie. Na wszystko wydał około 1500 złotych - wyjaśnił podinsp. Robert Szumiata.

Miłośnik konopi został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli w sumie blisko kilogram suszu. 40-latek usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Za posiadanie środków odurzających, uprawę konopi indyjskiej i posiadanie w tym celu odpowiedniego sprzętu zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu teraz do trzech lat więzienia.

Sonda
Czy marihuana w Polsce powinna być legalna?
Nocna prohibicja w Warszawie. Mieszkańcy mówią jasno. [SONDA]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE