Pożar na siłowni w Złotych Tarasach. Wielka ewakuacja całego budynku

i

Autor: MARCIN WZIONTEK/SUPER EXPRESS Pożar na siłowni w Złotych Tarasach. Wielka ewakuacja całego budynku

Pożar w Złotych Tarasach. Wielka ewakuacja całego budynku

W piątkowy wieczór w centrum handlowym wybuchł pożar. Niespodziewane zdarzenie przerwało warszawiakom seans w kinie i trening na siłowni. Przeprowadzono ewakuację, a strażacy zajęli się okiełznaniem żywiołu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Warszawiacy, którzy postanowili wybrać się w piątek wieczorem do kina w Złotych Tarasach przeżyli niemiłą niespodziankę. Nagle rozległ się niepokojący komunikat: "W budynku wykryto zagrożenie. Prosimy o opuszczenie pomieszczenia schodami ewakuacyjnymi. Nie używaj wind, ani schodów ruchomych".

Jak relacjonował nasz reporter, który był na miejscu, na zewnątrz utworzyła się duża grupa zdezorientowanych ludzi, którzy domagali się powrotu na seanse. Był też problem z odebraniem aut z parkingu podziemnego.

Informację o pożarze potwierdził w rozmowie z "Super Expressem" asp. sztab. Łukasz Płaskociński ze straży pożarnej. Ogień pojawił się przed północą na siłowni mieszczącej się na trzecim piętrze Centrum Handlowego Złote Tarasy.

Do gaszenia ognia w pierwszej kolejności ruszyli strażacy dyżurujący w Centrum Handlowym. Chwycili za duże gaśnice i zaczęli walkę z ogniem. Jak relacjonował nasz reporter, na siłowni panowało duże zadymienie i czuć było okropny swąd spalenizny. Na podłodze leżały porozrzucane gaśnice. 

Na ratunek przyjechały również trzy zastępy straży pożarnej, policja i pogotowie ratunkowe. Sytuacja szybko została opanowana.

Jak udało nam się ustalić, spaleniu uległo kilka sprzętów elektrycznych. Nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną pożaru. Na szczęście obyło się bez poszkodowanych. - 15 osób z siłowni zostało ewakuowanych. Nikt nie został ranny - przekazał asp. sztab. Łukasz Płaskociński.

Sonda
Czy przeżyłeś kiedyś ewakuację na własnej skórze?
Pożar w siłowni w Złotych Tarasach. Wielka ewakuacja całego budynku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE