Seryjna makabra w Złotych Tarasach. Schody ruchome pod specjalnym nadzorem [ZDJĘCIA]

Po seryjnej makabrze w Złotych Tarasach ochrona jest dosłownie wszędzie! Tydzień po tragicznej śmierci mężczyzny, który runął z trzeciego piętra, i dwa dni po tym, jak dosłownie w tym samym miejscu ze schodów rzuciła się 46-letnia kobieta, władze centrum handlowego Złote Tarasy zarządziły wzmożoną obserwację schodów ruchomych. Zapowiadają też dodatkowe zabezpieczenia.

Do pierwszej z tragedii w Złotych Tarasach doszło 28 października, gdy ok. 40-letni mężczyzna, który zjeżdżał ruchomymi schodami, spadł z wysokości ponad 12 m. Zginął na miejscu. We wtorek w tym samym miejscu wydarzyła się kolejna tragedia. 46-letnia kobieta runęła z poziomu +4 na poziom -1 i również straciła życie w wyniku odniesionych obrażeń. Świadkowie makabrycznych wypadków są przestraszeni. - Myślę o zmianie pracy, to miejsce zaczyna mnie przerażać - wyznała „Super Expressowi” kobieta pracująca w piekarni.

- Te balustrady powinny zostać jakoś odgrodzone. Są wyraźnie niebezpieczne. Powinni to zabezpieczyć - mówi nam również Karol Błażejewski (40 l.) pracujący w Złotych Tarasach. Administracja galerii zdecydowała się na wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń. Miejsce zgonu obydwu osób jest stale monitorowane. Na każdym piętrze chodzi nawet po czterech ochroniarzy. Bacznie obserwują właśnie rejon schodów ruchomych.

- Planujemy wprowadzić w galerii dodatkowe zabezpieczenia. Na razie jednak nie podam konkretów. To, co się stało, bardzo nami wstrząsnęło, dlatego planujemy też wprowadzić konsultacje psychologiczne dla pracowników - przyznaje Weronika Kendra z działu marketingu Złotych Tarasów.

Przeraża fakt, że do wypadku doszło w tym samym miejscu, w galerii pełnej ludzi. Psychologowie zwracają uwagę, że możemy mieć do czynienia ze zjawiskiem naśladowcy. Osoby, które planują samobójstwo, wybierają miejsce, w którym innemu samobójcy udało się zakończyć życie. Sprawę śmierci mężczyzny i kobiety bada prokuratura. - Zostało wszczęte śledztwo. Wkrótce odbędzie się sekcja zwłok obydwu zmarłych osób - mówi Aleksandra Skrzyniarz z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl
Sonda
Czy schody ruchome w Złotych Tarasach powinny zostać zabezpieczone?
Dwa samobójstwa jedno po drugim. Na schodach w Złotych Tarasach zginęli ludzie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE