Klienci mają dość ciągłych tragedii w Złotych Tarasach. "Zabezpieczcie te schody!"

2021-11-29 16:00
Zabezpieczcie te schody!
Autor: MARCIN WZIONTEK/SUPER EXPRESS Zabezpieczcie te schody!

Tylko w ciągu jednego miesiąca w Złotych Tarasach doszło do trzech prób samobójczych. Dwie z nich skończyły się tragiczną śmiercią po upadku z dużej wysokości. Klienci, którzy wiedzą o samobójstwach, z przerażeniem spoglądają na ruchome schody nieopodal kina i zwracają się z dramatycznym apelem.

Do dwóch tragedii doszło na przełomie października i listopada. Około 40-letni mężczyzna i 46-letnia kobieta runęli w przepaść z wysokości ponad 12 m. Oboje zginęli na miejscu. Kilkanaście dni później szczęśliwie udało się uniknąć trzeciej śmierci. 43-letnia kobieta chciała skoczyć z wysokości, ale w ostatniej chwili uratowali ją klienci.

Galeria wprowadziła tymczasowe zabezpieczenia. Na wszystkich kondygnacjach pojawiły się wzmocnione patrole ochrony. - W trybie natychmiastowym odbyły się też konsultacje z przedstawicielem policji dotyczące planowanych zabezpieczeń - poinformowała nas dyrekcja Złotych Tarasów i zastrzegła, że ustalenia są poufne.

- Powinno być tam jeszcze więcej ochrony! A każdy, kto myśli o samobójstwie, powinien się udać do specjalisty - mówi Kamila Achler (75 l.). 

- Z pewnością przydałyby się bezpieczniejsze balustrady - mówi Piotr Zakrzewski (31 l.). 

- Pomóc mogłyby wyższe barierki. Moi znajomi także mają myśli samobójcze. Trzeba to leczyć - mówi Oliwia Toborek (18 l.). 

- Wolałabym, aby ci ludzie zamiast do Złotych Tarasów chodzili do psychiatry. Ale galeria powinna podwyższyć balustrady - mówi Mariola Wojcieszek (40 l.). 

Sonda
Czy w Złotych Tarasach powinny być dodatkowe zabezpieczenia?
Złote Tarasy. Warszawiacy boją się kolejnych śmierci
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE