Jacek Wojciechowicz

i

Autor: Marek Zieliński

PO straciła większość w Radzie Warszawy! Trzech radnych poprze Wojciechowicza

2018-09-01 14:19

Lech Jaworski, Aleksandra Scheybal-Rostek i Izabela Chmielewska ogłosili dziś odejście z Platformy Obywatelskiej, tym samym partia nie będzie miała już większości w Radzie Warszawy. Radni, którzy pożegnali się z klubem słowami: "Platformo, otrząsnij się", zapowiedzieli popracie w wyborach prezydenckich dla Jacka Wojciechowicza. 

Jaworski, Chmielewska i Sheybal-Rostek wydali oświadczenie, w którym żegnają się z Platformą Obywatelską. W związku z tym liczący przed ich odejściem 32 radnych klub PO w 60-osobowej radzie miasta będzie miał tylko 29 radnych. 
"Odchodzimy z PO, bo potrzebny jest dziś Platformie wstrząs. Platformo, otrząśnij się z letargu, a nie prowadź nas do trzeciej pod rząd porażki wyborczej" - napisała w oświadczeniu trójka byłych warszawskich radnych PO, która ogłosiła swoje odejście z partii. "Nie pozwolimy, by arogancka kampania PO doprowadziła do zwycięstwa PiS" - napisano w oświadczeniu. 

W swoim oświadczeniu radni, którzy żegnają się z PO tłumaczą, że odchodzą, bo "potrzebny jest dziś Platformie wstrząs". "Platformo, otrząśnij się z letargu, a nie prowadź nas do trzeciej pod rząd porażki wyborczej".
Mimo, że jak sami przyznają, nie wiedzą jeszcze jakie będą dalsze ich wybory, deklarują, że w wyborach na prezydenta Warszawy poprą Jacka Wojciechowicza. Ich zdaniem człowieka najlepiej przygotowanego do rządzenia stolicą, którego mogli dobrze poznać, gdy w czasach, kiedy pełnił funkcję wiceprezydenta Warszawy tworzył jej sukcesy.
Jak napisali odchodzący radni w swoim oświadczeniu, Jacka Wojciechowicza brakuje w Platformie.
"Dlatego odchodzimy i zrobimy wszystko by nieudolna, nieprofesjonalna i arogancka kampania prowadzona przez Platformę Obywatelską nie doprowadziła do zwycięstwa PiS" - napisali. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany