Po ulewie w Warszawie, w autobusach płynęły rzeki! Pasażerowie wskakiwali na siedzenia

i

Autor: Piotr Stawryłło Po ulewie w Warszawie, w autobusach płynęły rzeki! Pasażerowie wskakiwali na siedzenia

O zgrozo!

Po ulewie w Warszawie, w autobusach płynęły rzeki! Pasażerowie wskakiwali na siedzenia

2023-08-30 15:36

Dramatyczna sytuacja w Warszawie. Ulewny deszcz, który w środę (30 sierpnia) od rana padał w stolicy, spowodował ogromne utrudnienia nie tylko dla pieszych czy kierowców, ale również dla pasażerów komunikacji miejskiej. Do autobusów wlewała się woda z zalanych ulic. Podłoga pojazdu wyglądała jak mała sadzawka!

W autobusach płynęły rzeki

Deszczowa pogoda zaskoczyła w środę, 30 sierpnia, mieszkańców Warszawy. Intensywne opady dosłownie sparaliżowały miasto. Utrudnienia związane z zalanymi ulicami odczuli zarówno piesi, jak i kierowcy czy nawet pasażerowie komunikacji miejskiej. Ci ostatni, by nie zamoczyć butów, musieli podczas jazdy trzymać nogi w górze! Powód? Do autobusów miejskich podczas jazdy wlewała się woda! I to w zatrważających ilościach. Aż przecieraliśmy oczy ze zdziwienia, patrząc na zdjęcia, które dotarły do naszej redakcji.

Zalane ulice w Warszawie

Sytuacja na stołecznych drogach jest dramatyczna. Aleje Jerozolimskie podmyła woda, a trasa S8 zamieniła się w rzekę, którą trudno pokonać pojazdom. Kierowcy utknęli w gigantycznych korkach. Chociaż służby nieustannie pracują przy odpompowywaniu wody z zalanych piwnic i ulic w Warszawie, usuwanie skutków ulewy jeszcze potrwa. Policja wyznaczyła kierowcom objazdy.

Co więcej, Państwowa Straż Pożarna poinformowała, że zalane zostały ulice i budynki m.in. na Bielanach, Ursusie i Mokotowie. Na Bielanach woda dostała się m.in. do szkoły podstawowej przy ul. Reymonta, a na ul. Dickensa na Ochocie do piwnicy jednego z budynków. Zalane zostało także przedszkole przy ul. Ożarowskiej na Woli i skrzyżowanie przy ul. Starodęby na Ursusie.

QUIZ dla doświadczonych kierowców, którzy znają przepisy ruchu drogowego

Pytanie 1 z 10
Czy autostradą można jechać z prędkością 30 km/h?