Po wizycie w bibliotece czeka 3-dniowa kwarantanna?! Warszawski ratusz przekazał najnowsze informacje [GALERIA]

2020-12-02 11:44 Norbert Amlicki
Biblioteki otwarte dla czytelników
Autor: MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA Biblioteki otwarte dla czytelników

Studenci i czytelnicy bardzo się ucieszą! Rząd zdecydował - biblioteki zostały z powrotem otwarte! Zostały one zamknięte w związku z trwającą pandemią koronawirusa 7 listopada. Teraz będzie trzeba ściśle przestrzegać reżimu sanitarnego. Po wizycie w bibliotece czeka 3-dniowa kwarantanna!

Zwiększony reżim sanitarny

Zgodnie z decyzją rządu, biblioteki publiczne i naukowe są otwarte od 30 listopada. Został zaostrzony reżim sanitarny. Teraz w każdej placówce obowiązuje limit osób, które mogą jednocześnie przebywać w sali bibliotecznej – 1 osoba na 15 m2 powierzchni.

Kwarantanna 

- Informacje są wywieszone na drzwiach wejściowych poszczególnych bibliotek. Ponadto obowiązuje też nakaz zasłaniania nosa i ust, dezynfekcji rąk i utrzymania dystansu społecznego (minimum 1,5 m odległości). - informuje rzecznik ratusza. Dla bezpieczeństwa czytelników książki będą podlegać 3-dniowej kwarantannie.

Więcej szczegółów

Szczegółowe informacje o pracy stołecznych bibliotek oraz kontakty do poszczególnych placówek można znaleźć na stronie bibliotekiwarszawy.pl. Zachęcamy także do śledzenia stron bibliotek w mediach społecznościowych. - informuje warszawski ratusz.

Książki na kwarantannie, czyli biblioteka w czasach pandemii