Pod Pałacem szczepią non stop. Można się zgłosić codziennie i bez kolejki

i

Autor: MARCIN WZIONTEK Pod Pałacem szczepią non stop. Można się zgłosić codziennie i bez kolejki

Pod Pałacem szczepią non stop. Można się zgłosić codziennie

2021-08-19 19:12

Strach przed czwartą falą koronawirusa nieustannie rośnie, a władze stolicy robią wszystko, żeby uniknąć kolejnego lockdownu. Codziennie pod Pałacem Kultury będzie można się zaszczepić zupełnie za darmo. mCo ważne, na swoją dawkę nie trzeba się nawet zapisywać. Wystarczy zarejestrować się na miejscu, zaczekać chwilę na swoją kolej i zabić w sobie strach przed igłą. Miasto postawiło na łatwość szczepienia i możliwość zrobienia go „przy okazji”.

Punkt szczepień pod Pałacem Kultury działał już co prawda wcześniej, jednak do tej pory nie był dostępny każdego dnia. Już od środy, 18 sierpnia, będzie on działał od poniedziałku do niedzieli w godz. 8-20. Namiot, w którym odbywa się akcja znajduje się przy stacji metra Centrum. - Boimy się czwartej fali, więc przyszliśmy się zaszczepić - mówi Dariusz Klimczak (61 l.), mieszkaniec Woli. Na ten moment, w stolicy istnieje 77 punktów szczepień. Warszawiacy korzystają z ich dostępności. - Najbliżej i najszybciej miałam tutaj do centrum. Przyjechałam tramwajem, przy okazji mogę pozwiedzać centrum - relacjonuje Katarzyna Świętochowska (50 l.), mieszkanka Woli. W punkcie pod Pałacem Kultury i Nauki wykonywane są szczepienia jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson oraz Pfizerem. Na miejscu jest obecny lekarz, dzięki czemu możliwe są również szczepienia dzieci od 12. r. życia. Dodatkowo w punkcie można wykonywać odpłatne testy na obecność koronawirusa.

- Punkt szczepień, który działa w samym centrum miasta to dobra wiadomość dla wszystkich, którzy chcą zaszczepić się przeciw wirusowi SARS-CoV-2 bez dodatkowych formalności, a dotychczas jeszcze tego nie zrobili - mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta Warszawy.

Nowe śmieciarki dla MPO! Super Express był w kabinie kierowcy