W Warszawie szczepią na bulwarach i w galeriach handlowych

2021-07-01 12:10
Bulwary Wiślane
Autor: Paweł Bosky flickr.com Bulwary Wiślane

Ratusz robi co może, aby zachęcić warszawiaków do szczepień. Nowe punkty powstały w najczęściej odwiedzanych miejscach stolicy. Do szczepionkowych lokalizacji dołączyły Bulwary Wiślane, Moczydło. Aby wziąć udział w akcji nie trzeba się nawet zapisywać. Szczepienia w weekendowych punktach zostały wykonywane preparatami firm Pfizer oraz Johnson&Johnson. Oprócz tego, nowe punkty powstały też w galeriach handlowych.

Nowe punkty szczepień w Warszawie ruszyły w minioną sobotę, 26 czerwca. Pierwszy weekendowy punkt szczepień powstał na Bulwarach Wiślanych w punkcie Informacji Turystycznej. Chętni mogą się tam zaszczepić w soboty i niedziele w godzinach 10-16. Drugi został został uruchomiony na terenie Parku Wodnego Moczydło. Szczepienia odbywają się w sobotę i niedzielę w godzinach 14-19.

Zobacz koniecznie: Troje dzieci i ich mamusie są już w ramionach aniołów. "Współczuję kierowcy ciężarówki". Internauci wstrząśnięci po wypadku w Elżbietowie

Pierwszy weekend nie przyniósł wielkich kolejek i spektakularnej liczby chętnych. W punktach na Bulwarach i Parku Wodnym Moczydło wykonano łącznie 144 szczepienia, w tym: 96 szczepień preparatem Pfizer oraz 48 szczepień marką Johnson&Johnson. W obydwu miejscach w punktach pracuje lekarz kwalifikujący, dzięki czemu szczepienie mogą przyjąć już 12-letnie dzieci. Dwie nowe lokacje oznaczają, że na mapie warszawy jest siedem punktów powszechnych. Pozostałe pięć znajduje się na Białołęce, Woronicza, Targówku, Legii i Wawrze.

– Aby zapewnić jak najszerszy dostęp do szczepień przeciw COVID-19 staramy się docierać do chętnych na różne sposoby. Punkty na Bulwarach Wiślanych i w Parku Moczydło dają mieszkańcom możliwość zaszczepienia się podczas weekendowych aktywności, kiedy korzystają z pięknej pogody – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Koronawirus. Szczepienia w Warszawie

Oprócz punktów weekendowych, powstały dwie lokalizacje w galeriach handlowych. Obecnie zaszczepić się można w Blue City przy ul. Malborskiej 47 oraz HomeParku przy ul. Malborska 47. Aby zaszczepić się w „galeriowych” punktach, konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Sprawdź: Wakacyjny koszmar kierowców się ziścił. Trasa Siekierkowska jest zwężona. Poważne utrudnienia

Powstanie loteria Narodowego Programu Szczepień. Na czym będzie polegała?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE