Wakacyjny koszmar kierowców, zwęzili Trasę Siekierkowską. Poważne utrudnienia

i

Autor: Google Street View Wakacyjny koszmar kierowców, zwęzili Trasę Siekierkowską. Poważne utrudnienia

Wakacyjny koszmar kierowców się ziścił. Trasa Siekierkowska jest zwężona. Poważne utrudnienia

2021-07-01 10:18

To będzie trudny miesiąc dla stołecznych kierowców. Właśnie rozpoczął się remont na wiadukcie Trasy Siekierkowskiej nad Wałem Miedzeszyńskim. Warszawiaków poruszających się tą drogą czeka niemiła niespodzianka i trudna przeprawa na drugą stronę Wisły w godzinach szczytu. Przez cały lipiec jezdnia będzie zwężona!

Prace na Trasie Siekierkowskiej - utrudnienia

Kolejne utrudnienia na stołecznych drogach czekają warszawiaków w te wakacje. Z początkiem lipca rozpoczął się pierwszy etap prac remontowych elementów wiaduktu na Trasie Siekierkowskiej. "W tym czasie wymienimy zużyte elementy, aby przeprawa mogła służyć kolejne lata" - przekazała w mediach społecznościowych Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich.

ZOBACZ TEŻ: Troje dzieci i ich mamusie są już w ramionach aniołów. "Współczuję kierowcy ciężarówki". Internauci wstrząśnięci po wypadku w Elżbietowie

Na czas trwania remontu kierowcy będą mieli zdecydowanie mniej miejsca na drodze. Na jezdni głównej Trasy Siekierkowskiej (al. Wieniawy-Długoszowskiego) w kierunku węzła Marsa, zamknięty jest prawy pas ruchu. W związku z tym kierowcy jadący w tej relacji mają do dyspozycji tylko jeden pas.

Na tym jednak nie koniec problemów warszawiaków poruszających się po mieście autami. Zawężony jest także pas, którym można pojechać prosto i dalej zjechać na Gocław. Na tej samej wysokości drogowcy wygrodzili również prawy pas jezdni głównej w kierunku Mokotowa. Węziej jest też przy wjeździe na most Siekierkowski z ul. Wał Miedzeszyński od strony Wawra.

 Wakacyjny koszmar kierowców się ziścił. Trasa Siekierkowska jest zwężona. Poważne utrudnienia

i

Autor: um.warszawa.pl plan zwężenia Trasy Siekierkowskiej

Kiedy koniec utrudnień na Trasie Siekierkowskiej?

Zakończenie etapu pierwszego prac planowane jest na sobotę, 17 lipca. Nie oznacza to jednak końca utrudnień. Już tego samego dnia rozpocznie się drugi etap prac, a wraz z nim dalsze utrudnienia dla kierowców.

- Wygrodzony zostanie lewy pas na jezdni głównej w stronę węzła Marsa. Na jezdni głównej w stronę Mokotowa zostaną zawężone oba pasy (prawy i lewy). Przejazd możliwy będzie środkiem jezdni, pomiędzy wygrodzeniami. Zawężona będzie także jezdnia, na której włączają się do ruchu wjeżdżający na most z ul. Wał Miedzeszyński (od strony Wawra). Na wjeździe z ul. Wał Miedzeszyński ustawiony zostanie znak „stop”, zakazujący przejazdu bez zatrzymania pojazdu - podaje stołeczny ratusz.

Zakończenie etapu drugiego prac, zaplanowano na sobotę, 31 lipca. Do tego czasu kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami i uzbroić w cierpliwość. Przyda się ona szczególnie podczas podróży Trasą Siekierkowską w godzinach szczytu.

Protest ratowników medycznych w Warszawie