Podwyżka za parkowanie zablokowana. Prokuratura Okręgowa: "To nasz sukces!"

161 mandatów za parkowanie o wartości 32 tysięcy złotych! Auto od 1.5 roku stoi przy ul. 3 Maja w Gdańsku
Autor: MARCIN GADOMSKI/ SUPER EXPRESS

Prokurator okręgowy określa tę decyzję jako swój "sukces"! Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie stwierdził właśnie nieważność zaskarżonej uchwały stołecznej rady, która została uchwalona w październiku ubiegłego roku. Sprawa dotyczy podwyżek za parkowanie w płatnej strefie i godziny jej funkcjonowania. Uchylone zostały kluczowe punkty uchwały.

Prokurator zarzucił zaskarżonej uchwale istotne naruszenie prawa, a dokładniej zapisów Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. W skardze wskazał, że znowelizowanie przepisów prawa miejscowego doprowadziło do istotnego podwyższenia opłat należnych za pierwszą, drugą, trzecią, czwartą i kolejne godziny postoju samochodu w strefie płatnego parkowania, oraz przedłużenia z 10 do 12 godzin w ciągu doby pobierania opłat za postój pojazdów.

- Wprowadzona obecnie opłata, pomimo zmiany wskaźników ekonomicznych, nie powinna tak znacząco odbiegać od opłaty poprzedniej. Zmiana jej wysokości powinna zostać rozłożona w czasie i być dokonywana stopniowo, tak aby możliwym była ocena jej wpływu na kształtowanie przyzwyczajeń osób parkujących pojazdy – stwierdził Marek Skrzetuski z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Wyrok jest jeszcze nieprawomocny, nie ma też jego pisemnego uzasadnienia. Nie wiadomo jednak, co zamierza z tym fantem zrobić stołeczny ratusz. - Szkoda, bo odbyły się na ten temat konsultacje i staraliśmy się przychylać do głosów mieszkańców, a wszyscy się zgadzamy, że rozszerzenie strefy płatnego parkowania w Warszawie jest zasadne – skomentował sprawę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Nowe oblicze ulicy Chmielnej. Urzędnicy wybrali projekt
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE