Pogoda w Warszawie w weekend. Nadchodzi ocieplenie, ale... z poślizgiem!

2020-02-15 6:00 PIK
Pogoda na weekend
Autor: CC Pixabay.com Pogoda na weekend

Po deszczowo zimnych walentynkach ma nadejść spore ocieplenie. Jednak zanim tak się stanie IMGW ostrzega przed niebezpiecznymi oblodzeniami w sobotę rano.

IMGW ostrzega

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -4°C do -1°C, temperatura minimalna przy gruncie od -5°C do -2°C - czytamy w komunikacie IMGW dla całego Mazowsza, północnej części woj. lubelskiego oraz wschodniej części woj. łódzkiego. Ostrzeżenie jest aktualne do godz. 8 w sobotę, jednak radzimy uważać cały dzień.

Chłodna sobota

Po porannych przymrozkach, w ciągu dnia temperatura ma się podnieść do ok. 3-4°C ok. godz. 14, by trzy godziny później spaść do 2°C. Taka temperatura ma się także utrzymać w nocy. Im bliżej końca dnia, tym silniej będzie wiało, co spowoduje, że odczuwalna temperatura będzie o ok. trzy stopnie niższa. Z kolei ciśnienie, podobnie jak temperatura będzie rosnąć od początkowych 1024 hPa do 1028 hPa ok. godz. 14, by później spaść do 1025 hPa. Opadów być nie powinno.

Ciepła niedziela

Delikatnie wzrastający pod koniec soboty wiatr przyniesie nam w niedzielę prawdziwie wiosenna pogodę. Począwszy od ok. godz. 8 temperatura zacznie szybko wzrastać, by koło południa dojść nawet do 10 stopni. A ponieważ przewidywane jest tylko lekkie zachmurzenie, zapowiada się naprawdę miły dzień. Pewien dyskomfort może sprawić wiatr. Przez cała niedzielę ciśnienie będzie spadało aż do 1015 hPa wieczorem.