Pogodowy armagedon w stolicy. W Warszawie znów sypie i wieje

i

Autor: um.warszawa.pl Pogodowy armagedon w stolicy. W Warszawie znów sypie i wieje

Pogodowy armagedon w stolicy. W Warszawie znów sypie i wieje

2022-02-01 16:18

W Warszawie znów sypie śnieg i wieje silniejszy wiatr. Po chwilowej przerwie od niszczycielskich wichur, sytuacja na stołecznych drogach z minuty na minutę robi się coraz poważniejsza. W mgnieniu oka za oknami zrobiło się biało. Na ulice wyjechało już ponad 40 posypywarek. Warunki sprzyjają wypadkom i kolizją. W taką pogodę lepiej nie wychodzić z domu.

Zaczęły się ferie i stolicę pokryła warstwa białego puchu. Dla dzieci to nadzieja na prawdziwie śnieżną przerwę międzysemestralną. Lepienie bałwana, jazda na nartach, sanki, bitwa na śnieżki… Niekoniecznie jednak będzie tak bajkowo. Znów zaczęło mocniej wiać i padać, a to oznacza, że sytuacja na stołecznych drogach robi się coraz poważniejsza. I chociaż na razie silniejszy wiatr nie łamie konarów i wyrywa drzew z korzeniami, to lepiej zachować szczególną ostrożność.

Drogi momentalnie zrobiły się białe. Na mosty, wiadukty i strome ulice wyjechały już 42 posypywarki. Działają m.in. na Dolnej, Belwederskiej czy Spacerowej. To w sumie 230 kilometrów dróg. Akcja rozpoczęła się już o godz.15:10. Warunki dla kierowców nie są sprzyjające. Nawet niewielka warstwa śniegu na drogach może przyczynić się do poważnego wypadku. Kierowcy zachowajcie szczególną ostrożność!

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed spadkiem temperatury do zera stopni Celsjusza.

Sonda
Lubisz zabawy na śniegu i zimowe spacery?
Wielka śnieżyca nad Warszawą. Drogi znów są białe
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE