Policja naśmiewa się z kierowców bez prawa jazdy. Sami jeżdżą BMW

2020-01-24 10:39
Nieoznakowany radiowóz BMW policyjnej grupy SPEED
Autor: Policja Nieoznakowany radiowóz BMW policyjnej grupy SPEED

Specjalna policyjna grupa SPEED ma już na koncie kilka tysięcy złapanych piratów drogowych. Zdaniem funkcjonariuszy są proekologiczni, bo odebrane prawka, to więcej ludzi przesiadających się do komunikacji miejskiej.

Potrafią jeździć we wszystkich warunkach atmosferycznych, nie straszne im są śnieg, mróz czy deszcz. Nie boją się też do końca nacisnąć pedał gazu, bo robią to w słusznej sprawie. Policjanci ze specjalnej grupy SPEED mają też świetne samochody, którymi mogą ścigać piratów drogowych. I robią to bardzo skutecznie. Na koncie mają już ponad 4 tysiące złapanych piratów drogowych a co za tym idzie, również tysiące odebranych uprawnień. Policjanci cieszą się z sukcesu, który dowcipnie skomentowali:
Najbardziej proekologiczna grupa specjalna w policji? Warszawski „SPEED”! Dzięki niej już 4216 kierowców zamiast prowadzić swoje auta wybrało inne środki komunikacji, w tym autobusy, tramwaje i rowery.

Kompletnie PIJANY rozbił dwa samochody.

Grupa SPEED została powołana na przełomie października i listopada 2018 roku. W skład tej grupy weszli najlepsi policjanci ze stołecznego Wydziału Ruchu Drogowego, wspierani przez policjantów służb kryminalnych, cyberprzestępczości oraz przewodnicy z psami wyszkolonymi pod kątem wyszukiwania narkotyków i funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej. W styczniu policjanci z grupy SPEED zatrzymali kierowcę czerwonego ferrari. Jadąc za nim zmierzyli prędkość samochodu, która w maksymalnym momencie osiągnęła blisko 200 km/h! Warto pamiętać, że w tym miejscu dozwolona szybkość wynosi... 80 km/h! 

Pijacki rajd kierowcy furgonetki.