Policja poszukuje świadków tragicznego wypadku na ul. Sokratesa!

2019-10-21 17:49 PRA
Pirat zmiótł rodzinę na pasach
Autor: Tomasz Radzik/Super Express Pirat zmiótł rodzinę na pasach

W sobotę doszło do tragicznego wypadku na ul. Sokratesa: na przejściu dla pieszych samochód śmiertelnie potracił mężczyznę prowadzącego wózek z dzieckiem. Sprawca już usłyszał zarzuty, a policja poszukuje świadków tego tragicznego zdarzenia.

Do tragedii doszło w sobotę ok. godz. 13. Mężczyzna zdołał odepchnąć wózek z dzieckiem, jednak jemu samemu nie udało się już uciec: pomimo trwającej ponad pół godziny reanimacji zmarł. Dziecko i matka trafili na obserwację do szpitala.

Prokurator przedstawił 31-letniemu Krystianowi O. zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz narażenia pieszych: kobiety i jej dziecka znajdujących się na przejściu dla pieszych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - informuje Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Bielańscy policjanci poszukują świadków tego tragicznego wypadku. Szczególnie proszą o kontakt kierowcę srebrnego auta, który ok. godz. 13 zatrzymał się przed przejściem dla pieszych na ul. Sokratesa, przepuszczając rodzinę z dzieckiem. Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu szczegółów tego zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Rejonową Policji Warszawa V, osobiście na ulicy Żeromskiego 7, bądź dzwoniąc pod numer 226 031 171, 226 037 155, 112 lub 997. Informacje można także przesyłać mailem na adres: oficer.prasowy.krp5@ksp.policja.gov.pl.