Policjanci zabrali im ponad 30 tysięcy złotych! Bułgarzy byli zaskoczeni, teraz będą mieć kłopoty [ZDJĘCIA]

2021-05-19 12:04
Bułgarzy z wielkim magazynem podróbek
Autor: Komenda Stołeczna POLICJI Bułgarzy z wielkim magazynem podróbek

Na terenie magazynów w Szamotach (gmina Nadarzyn) dwóch Bułgarów zajmowało się nielegalnym procederem, z którego mogli wyciągnąć nawet 4 miliony złotych. Tyle była warta odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek, które składowali mężczyźni w środku. Był to plan prawie idealny, gdyby nie fakt, że ich biznes zaczęli obserwować policjanci. Pewnego dnia wpadli na gorącym uczynku, jak ładowali ubrania do swojego mercedesa.

Mężczyźni zaczęli ładować pudełka z podrobionym obuwiem i odzieżą, gdy podeszli do nich policjanci. Po wylegitymowaniu okazało się, że to 39 i 40 -letni obywatele Bułgarii. Mundurowi przeszukali również pomieszczenia magazynowe, gdzie zabezpieczyli 4,5 tysiąca par butów i ponad 9 tysięcy sztuk odzieży ze znakami towarowymi znanych światowych marek, których wygląd i jakość wykonania oraz użytych materiałów wskazywały na to, że zostały podrobione.

Policjanci zatrzymali obywateli Bułgarii, którzy po przesłuchaniu usłyszeli 14 zarzutów z Ustawy Prawo Własności Przemysłowej i zostali objęci policyjnym dozorem. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli ponad 17 tysięcy złotych i 4 tysiące dolarów – przekazała Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji. Zatrzymanym grozi nawet 5 lat więzienia.

Przestój w szczepieniach. Zabrakło szczepionek w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE