Gigantyczna ulewa w Warszawie. Ulice dosłownie płyną! Tak źle dawno nie było

i

Autor: Amadeusz Calik Warszawa. Po intenwysnych opadach deszczu zalanych jest wiele ulic i dróg w Wraszawie / Zdjęcie z 19.05.2021. Boczna jezdnia Wału Miedzeszyńskiego, Praga Południe

Gigantyczna ulewa w Warszawie. Ulice dosłownie płyną! Tak źle dawno nie było

Ulewne deszcze porządnie dały się we znaki mieszkańcom Warszawy. Deszcz nie odpuszcza, a przepełnione studzienki kanalizacyjne nie przyjmują już więcej deszczówki, która płynie ulicami miasta. W wielu dzielnicach można zobaczyć rwące potoki na drogach. Na ulicach Warszawy utworzyły się potężne korki. Sytuacja nie wygląda dobrze, a prognozy pogody nie napawają optymizmem. W środę, 19 maja, synoptycy prognozują kolejne intensywne opady deszczu. Kiedy w Warszawie przestanie padać? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców stolicy.

Zalane ulice w Warszawie

Padający od kilku dni deszcz daje się we znaki kierowcom i pieszym. Nie dość, że nie możemy cieszyć się ciepłą i słoneczną wiosną, to musimy zmagać się z intensywnymi opadami. Po ulewie w nocy z wtorku na środę (18-19.05.2021) w wielu punktach Warszawy można natknąć się na rwące potoki na ulicach i chodnikach. Przepełnione już studzienki kanalizacyjne nie są w stanie przyjąć kolejnych litrów wody. W efekcie mamy zalane drogi. Czy sytuacja w najbliższych godzinach poprawi się, a deszcz przestanie w końcu padać? Jeśli na to liczycie, to niestety nie mamy dla was dobrych wiadomości. Synoptycy przygotowujący prognozę pogody dla Warszawy na środę, 19 maja, informują, że przed nami kolejny dzień i noc z opadami deszczu.

Zobacz koniecznie: Pogoda na dziś. Bardzo zimo i nieprzyjemnie w Warszawie. Prognozy pogody nie są dobre [19.05.2021]

W związku z intensywnymi opadami deszczu sporo pracy może mieć także straż pożarna, która w ciągu ostatniej doby zajmowała się między innymi usuwaniem powalonego drzewa przy ulicy Marysińskiej 17.

- Na razie mamy jedną interwencję na terenie Warszawy. Dotyczy powalonego drzewa przy ulicy Marysińskiej na Wawrze - przekazał kpt. Wojciech Kapczyński z Komendy Miejskiej PSP w Warszawie.

Ulewa w Warszawie: Potężne utrudnienia i korki

Deszcz spowodował też, że na stołecznych ulicach są ogromne korki. Część z nich jest zalana - tak jest m.in. na ulicach Kajki, Korkowej i Stepowej w Wawrze. Ogromne korki utworzyły się też na trasie S8, Wisłostradzie w kierunku centrum, alejach Jerozolimskich, Kopińskiej, moście Łazienkowskim i Wale Miedzeszyńskim.

Z powodu warunków drogowych na Trasie Toruńskiej występują utrudnienia w kursowaniu autobusów linii:

 • 112,
 • 132,
 • 134,
 • 156,
 • 186,
 • 326,
 • 414,
 • 518,
 • 705 ,
 • 735,
 • E-9.

Wiele kursów jest opóźnionych.

Prognoza długoterminowa: Warszawa (maj 2021)

Kiedy w Warszawie przestanie padać deszcz? Meteorolodzy, którzy przygotowują długoterminową prognozę pogody dla stolicy informują, że deszcz będzie nam towarzyszył w środę (19.05.2021). W czwartek (20 maja) i w piątek (21 maja) będzie w miarę pogodnie i słonecznie i raczej nie musimy obawiać się kolejnych ulew. Jednak już od soboty (22 maja) czeka nas wielki powrót intensywnych opadów deszczu, który będzie padał aż do poniedziałku (24 maja). Synoptycy informują, że deszczom będą towarzyszyć burze.

Przeczytaj: Makabryczny wypadek chwilę po poluzowaniu obostrzeń. Roztrzaskał się spadając do Wisły

IMGW: Najintensywniejsze opady deszczu są w Warszawie

- Obecnie burze nad Polską nie występują. W pasie od Lubelszczyzny po Mazury rozciąga się strefa frontu okluzji, której towarzyszą jedynie opady deszczu, najintensywniejsze w rejonie Warszawy - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW).

Pierwsza wiosenna burza nad Warszawą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE