Polowanie na prezenty w stolicy

2013-12-20 23:00

Boże Narodzenie tuż-tuż. To ostatni moment, by upolować gwiazdkowe prezenty i przysmaki na wigilijny stół. Pomogą w tym otwarte dłużej sklepy i liczne jarmarki. Po zakupach zajrzeć można na Zimowy Piknik Miejski na pl. Konstytucji oraz pod katedrę św. Floriana, gdzie stanie Praska Żywa Szopka.

Właściciele sklepów zadbali o to, by każdy zdążył zrobić świąteczne zakupy. Niemal wszystkie stołeczne centra handlowe będą w ten weekend czynne dłużej. Niektóre, jak Galeria Mokotów czy Złote Tarasy, do poniedziałku otwarte będą aż do godz. 23. Dłużej działać będą też supermarkety. Po prezenty i świąteczne specjały wybrać można się też na jarmark. W sobotę i niedzielę w godz. 11-19 czynny będzie ten w Parku im. Jana Pawła II na Ursynowie. - Będzie można nie tylko dokonać zakupów na jednym z 60 stoisk, ale również obejrzeć i posłuchać występów - zachęca Bartosz Dominiak, rzecznik dzielnicy.

Oryginalnych prezentów poszukać można też w Przestrzeni Prywatnej (ul. Emilii Plater 9/11), gdzie w sobotę w godz. 11-19 odbędą się targi sztuki i artystycznego rękodzieła.

W niedzielę aż do zmroku w Fortecy w Forcie Legionów (ul. Zakroczymska 12) swoje specjały sprzedawać będą na targu świątecznym rolnicy i znani producenci żywności. W godz. 10-17 będzie można kupić tam m.in. oleje tłoczone na zimno, miody, szlachetny drób czy chleb na zakwasie.

PRZECZYTAJ: Jarmark Bożonarodzeniowy przed Dworcem Centralnym. Obkup się na Jarmarku

Spragnieni atmosfery świąt znajdą ją też na świątecznym pikniku na pl. Konstytucji. Tam w sobotę od południa czekać będą kramy z gorącymi napojami, grzanym winem, cydrem, pieczonymi ziemniakami i pierogami. Zmarznięci dostaną za darmo gorącą herbatę. W godz. 12-15 na bezpłatnych warsztatach przy pl. Konstytucji 4 zrobić będzie można lampiony, śnieżne kule i ozdoby, w godz. 17-19 wykonać pamiątkowe zdjęcia u Świętego Mikołaja, a w godz. 12-17.30 w Pierrogerii nauczyć się, jak lepić pierogi. Na placu stanie też Fashion Track, czyli szafa na kółkach, gdzie będzie można wymienić lub tanio kupić zimowe ubrania. Na zakończenie o godz. 19.30 do wspólnej zabawy porwie warszawiaków grupa The Christmas Crackers.

W niedzielę z kolei warto podejrzeć Praską Żywą Szopkę, która stanie w południe przy katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana. Będzie stoisko z gorącymi przekąskami i napojami, upominki dla najmłodszych oraz kolędowanie z Kapelą Praską oraz spektakl Teatru Akt. O godz. 14 Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego zaśpiewa w katedrze najpiękniejsze kolędy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE