Polskie cukiernie w rankingu najlepszych na świecie. Aż 7 jest z Warszawy!

i

Autor: Materiały prasowe Polskie cukiernie w rankingu najlepszych na świecie. Aż 7 jest z Warszawy!

WIELKI SUKCES CUKIERNIKÓW

Polskie cukiernie w rankingu najlepszych na świecie. Aż 7 jest z Warszawy!

2022-10-01 14:02

Ogromny sukces polskich cukierników! Aż 10 cukierni znalazło się na prestiżowym zestawieniu La Liste 2022, które tworzy Francuz, Philippe Faure, były dyplomata, obecnie zajmujący się gastronomią i turystyką. Ranking współtworzą także doświadczeni krytycy kulinarni i dziennikarze. Co istotne, z listy dziesięciu polskich, wyróżnionych cukierni, siedem jest zlokalizowanych w Warszawie.

Wielki sukces warszawskich cukierników. Są na liście najlepszych na świecie

O rankingu napisała "Rzeczpospolita". Z Polski wyróżniono aż 10 cukierni, w tym 7 z Warszawy. Jak widać, to stolica Polski króluje na mapie najlepszych miejsc ze słodyczami. Docenione warszawskie cukiernie znajdują się między innymi na Starym Mieście i w Śródmieściu. Oto lista wyróżnionych przez ekspertów La Liste:

  • „Pracownia Zagoździński”, ul. Górczewska 15
  • „Pijalnia Czekolady E. Wedel” , ul. Szpitalna 8,
  • „Lukullus” ul. Chmielna 32
  • „Słodki Słony”, ul. Mokotowska 45
  • „Odette”, ul. Leszczyńska 12
  • „A. Blikle”, ul. Nowy Świat 33
  • „Café Bristol”, ul. Krakowskie Przedmieście 42/44

Wyróżnienia otrzymały także trzy lokale spoza Warszawy. To „Monsieur Armand” z Gdańska, „Góralska Tradycja", znajdująca się na Krupówkach w Zakopanem, oraz „Brodzik Naturalnie” z podwarszawskiego Legionowa. - Brodzik Naturalnie to piekarnia, która szczyci się pieczeniem prawdziwego chleba. Właściciele używają naturalnego zakwasu własnej roboty, ekologicznych mąk ze starych odmian zbóż - samopszy, płaskurki, krzycy, orkiszu i tylko naturalnych dodatków, słonecznika, siemienia lnianego, kminku, itp. Nie używają zaś dzisiejszej pszenicy, konserwantów, przyspieszaczy ani polepszaczy. Bazują na produktach pochodzących wprost od natury - pisze o lokalu portal legionowo.pl

Eksperci La Liste oceniali cukiernie z ponad 60 państw. Na ich ocenę wpływ miały różne recenzje, publikacje w mediach czy oceny krytyków kulinarnych. Na podstawie tych materiałów lokale otrzymują od 0 do 100 punktów. Wszystkim laureatom cukierniczym z Polski serdecznie gratulujemy wielkiego sukcesu!

Pracownia Cukiernicza Zagoździński

i

Autor: Jola Lipka
Oblężenie cukierni Zagoździński

i

Autor: Pixabay.com/jarmoluk Oblężenie cukierni "Zagoździński"
Pracownia Cukiernicza Zagoździński

i

Autor: Wojciech Traczyk
Sonda
Czy lubisz jeść słodycze?
Robią gofry w kształcie genitaliów. Poznańska cukiernia robi furorę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają