Pomóż się przytulić: Wielka zbiórka pluszowych misiów dla CZD!

i

Autor: Agata Sulińska Pomóż się przytulić: Wielka zbiórka pluszowych misiów dla CZD!

Pomóż się przytulić: Wielka zbiórka pluszowych misiów dla CZD!

2019-08-14 12:33

Centrum Zdrowia Dziecka pod hasłem "Pomóż się przytulić" prowadzi wielką zbiórkę pluszowych misiów dla dzieci z sali wybudzeń. Te maskotki pomagają złagodzić stres dziecka, które już jest wybudzone po operacji, ale jeszcze nie może zobaczyć się z rodzicami. Do zbiórki przyłączają się m.in. urzędy dzielnicowe.

W urzędzie dzielnicy Ursynów stanął duży pojemnik na maskotki: wszystkie trafią do małych pacjentów z Centrum Zdrowia Dziecka. Władze dzielnicy już przekazały tam 50 misiów Ursynków, teraz zachęcają do tego wszystkich mieszkańców: - Trafią do dzieci po zabiegach operacyjnych, aby złagodzić ich stres, pomóc w tej trudnej chwili - mówi rzecznik dzielnicy Ursynów Barbara Mąkosa-Stępkowska.

Jednak nie wszystkie pluszaki nadają się na taki prezent: - Prosimy, aby to były nowe maskotki, najlepiej z metką - tłumaczy Barbara Mąkosa-Stępkowska. - Uśmiech dziecka jest bezcenny, a o taki uśmiech trudno, kiedy dziecku jest źle. Wiec może będzie troszeczkę lepiej, kiedy dostanie tego misiaka - dodaje.

Pluszaki można zostawiać w pojemniku na parterze urzędu dzielnicy Ursynów, obok informacji głównej. Zbiórka misiaków potrwa do końca września.​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE