Pomóżmy Klaudii chodzić bez bólu! Dwunastolatka z Marek potrzebuje operacji. Amerykański ortopeda naprawi jej nóżkę [GALERIA]

2020-07-05 12:00 Dawid Skrzypiński
Pomóżmy Klaudii chodzić bez bólu
Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Pomóżmy Klaudii chodzić bez bólu

- Bardzo mnie boli gdy chodzę. Utykam, przewracam się. Potrzebuję pomocy – mówi nam Klaudia Sobczak (12 l.), dzielna nastolatka z Marek. Dla niej każdy dzień to cierpienie. Bez kosztownej operacji nogi dziewczynka nie pozbędzie się bólu. Koszty operacji to 270 tys. zł a ciągle brakuje.

- Nie mamy takich pieniędzy - przyznaje mama Magdalena Sobczak (34 l.). Jej córka to wcześniak. Podczas porodu miała poważny wylew, który uszkodził prawą półkulę mózgu i spowodował niedowład nóg. Prognozy były dramatyczne. Później doszły operacje serca i siatkówki.

Zabójstwo Kornelii. Wariograf wykazał, że sprawcy mogą kłamać!

- Dziecko miało nie dożyć roku. Cud sprawił, że ma już 12 lat – mówi "Super Expressowi" mama Klaudii. Teraz największym problemem jest nóżka, która nie rozwija się prawidłowo. Dziecko cierpi na wzmożone napięcie mięśniowe. Ma już za sobą jedną nieudaną operację. Sytuacja pogarsza się. Dziewczynka nie czuje palców, przykurcz mięśni postępuje, a nóżka robi się co raz krótsza. - Bardzo boli mnie, gdy chodzę. Jest mi co raz ciężej – mówi Klaudia. Żmudna rehabilitacja i pionizator powodują tylko tymczasowe rozluźnienie. By zapomnieć o bólu Klaudia uczy swojego psa, Jukę sztuczek. Ma również marzenia: - W przyszłości chcę zostać weterynarzem i pomagać zwierzakom.

Pomóżmy Klaudii chodzić bez bólu! www.siepomaga.pl/klaudia-sobczak

Legionowo: Ciężarówka wpadła do Kanału Żerańskiego! Do wody wylewa się paliwo [WIDEO, GALERIA]

Czas ucieka. Wkrótce zmiany w jej ciele będą już nieodwracalne i nie pomoże żadna operacja. O zdrowie dwunastolatki mają walczyć słynny amerykański ortopeda David Feldman, który w Warszawie ma pokierować zespołem ekspertów. Noga zostanie nastawiona od podstaw, skorygowana kostka, rzepka i ścięgno Achillesa. - Koszty operacji wyceniono na 270 tys zł. Nie mamy takich pieniędzy. Ciągle brakuje – mówi Magdalena Sobczak.

Pomóżmy Klaudii chodzić bez bólu! www.siepomaga.pl/klaudia-sobczak

Wołomin. Uderzył matkę siekierą w głowę! Zrobił to, bo zwróciła mu uwagę!

Dr Jacek Sokołowski: Obietnice bez pokrycia są w Polsce częste [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.