Zabójstwo Kornelii. Wariograf wykazał, że sprawcy mogą kłamać!

2020-07-04 9:51 Michał Michalak
Zabójstwo Kornelii. Wariograf wykazał, że sprawcy mogą kłamać!
Autor: Marek Kudelski/ Super Express Badanie warigrafem wykazało, że Martyna S. i Patryk B. mogą kłamać ws. zabójstwa 16-letniej Kornelii

Podejrzani o zamordowanie 16-letniej Kornelii z Piaseczna to Patryk B. i Martyna S. Nastolatka zaginęła w lutym br., a jej ciało, wrzucone do dołu w ziemi, odnaleziono pod koniec kwietnia w lesie w Konstancinie-Jeziornej. Jak się okazuje, obydwoje domniemanych sprawców zostało przebadanych wariografem, który wykazał, że mogą kłamać, chcąc umniejszyć swój udział w zbrodni.

Jak informuje TVP.info, wynik badania wariografem spowodował, że domniemany zabójca Kornelii Patryk B. trafi na dodatkową obserwację psychiatryczną (nawet kilka tygodni), by ustalić stan jego poczytalności. 25-latek mógł działać pod wpływem młodszej o 8 lat Martyny S., która miała nad nim przewagę intelektualną.

Jak informuje TVP.info, zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego w Piasecznie 17-latka będzie odpowiadać jako osoba dorosła, choć na razie umieszczono ją w schronisku dla nieletnich. Sąd Okręgowy w Warszawie ma jednak rozpatrzyć zażalenie na tę decyzję, dlatego Martyna S. nie zostanie na razie poddana obserwacji psychiatrycznej. W dniu zabójstwa Kornelii miała jeszcze 16 lat, czyli zgodnie z prawem powinna odpowiadać jako nieletnia, ale 17. urodziny obchodziła ledwie dzień później. Zarówno ona, jak i Patryk B. nie wykazali w czasie zeznań jakiejkolwiek skruchy.

Do zabójstwa Kornelii z Piaseczna doszło 11 lutego br., ale ciało nastolatki odnaleziono dopiero pod koniec kwietnia w lesie w Konstancinie-Jeziornej.

Przełomowe informacje w sprawie zabójstwa Kornelii z Piaseczna. Zakopali ją żywcem?

Zmarli w zapomnieniu. Aktor "Rancza" i gwiazdorzy Barei. Niezapomniani

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.