CBŚP - zatrzymany

i

Autor: CBŚP

Porwał się dla sześciu milionów złotych. Przerażeni rodzice nie wiedzieli co robić

2021-05-11 16:33

Ponad 300 policjantów rozwiązywało sprawę uprowadzenia dla okupu młodego mężczyzny z podwarszawskich Marek. Blisko sześć dni śledczy pracowali nad z pozoru śmiertelnym zagrożeniem dla porwanego. Zakończenie śledztwa wywołało duże zaskoczenie. Okazało się, że mężczyzna wspólnie z kolegą próbowali zdobyć kilka milionów złotych na rozwój firmy, więc upozorowali uprowadzenie jednego z nich. Ten prawie idealny biznesplan zaprowadził ich do policyjnego aresztu.

Do policjantów w kwietniu wpłynęła informacja o uprowadzeniu młodego mieszkańca Marek. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego ustalili, że rzekomy sprawca porwania w zamian za uwolnienie mężczyzny, zażądał od jego rodziców kilka milionów złotych, grożąc przy tym, że jeśli nie dostanie pieniędzy to zabije ich syna. Jak ustaliliśmy, porywacz wysyłał mrożące krew w żyłach wiadomości za pośrednictwem messengera na Facebooku. W treści zażądał od przerażonej rodziny 30 bitcoinów - kryptowaluty będącej odpowiednikiem sześciu milionów złotych.

CBŚP zaangażowało do tej sprawy ponad 300 policjantów. Zagadkę tajemniczego porwania rozwiązywali nieprzerwanie przez 6 dni. Śledczy pracowali pod ogromną presją czasu sądząc, że może być zagrożone życie porwanego mężczyzny. Myśleli, że w każdej chwili może dojść do tragedii. Jednak w miarę zbierania informacji, w policjantach narastało przekonanie, że wcale nie doszło do uprowadzenia.

W efekcie mundurowi ustalili, że najprawdopodobniej dwóch młodych biznesmenów chciało zarobić duże pieniądze na rozwój swojej firmy pozorując uprowadzenie dla okupu jednego z nich. Ich prawie idealny plan legł jednak w gruzach, gdy zostali zatrzymani przez uzbrojonych funkcjonariuszy.

W prokuraturze nieuczciwi biznesmeni usłyszeli zarzut wymuszenia rozbójniczego. Tymczasowo trafili do aresztu. Sąd zadecyduje o ich dalszym losie. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

Postępy prac na budowie Południowej Obwodnicy Warszawy