Gigantyczna akcja służb w Warszawie. Ewakuacje w kilkudziesięciu miejscach. Znamy powód

2021-05-11 14:03
Gigantyczna akcja służb w Warszawie. Ewakuacje w kilkudziesięciu miejscach. Znamy powód
Autor: Marcin Wziontek Gigantyczna akcja służb w Warszawie. Ewakuacje w kilkudziesięciu miejscach. Znamy powód

Wielka akcja służb w Warszawie. Około 40 miejsc w stolicy zostało ewakuowanych w związku z informacjami o podłożonych bombach - dowiedziała się nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa. Ewakuowano m.in. pracowników Najwyższej Izby Kontroli, Krajowej Rady Sądownictwa, Sądu Najwyższego i Sądu Apelacyjnego w Warszawie. Przyczyną były fałszywe alarmy bombowe wywołane za pośrednictwem systemu mailowego.

Około godziny 10 rozpoczęła się ewakuacja Sądu Najwyższego przy pl. Krasińskich. Budynek musieli opuścić pracownicy SN oraz warszawskiego Sądu Apelacyjnego. Zgłoszenie o alarmie bombowym dotyczyło też siedziby Najwyższej Izby Kontroli.

- Dziś w godzinach porannych, za pośrednictwem poczty elektronicznej poinformowano o podłożeniu ładunku wybuchowego w siedzibie Najwyższej Izby Kontroli oraz części delegatur na terenie kraju - poinformowała NIK na swojej stronie internetowej. Przedstawiciele izby poinformowali odpowiednie służby i zarządzili ewakuację siedziby NIK oraz jej delegatur w Olsztynie, Białymstoku, Kielcach, Poznaniu, Wrocławiu, Rzeszowie i Łodzi.

Wiceszef KRS sędzia Wiesław Johann potwierdził PAP, że do Rady również przyszedł mail o ładunku. - Są odpowiednie procedury, powiadomiliśmy policję, dokonano sprawdzenia, pracownicy nie mogli zostać w biurze w tym czasie, zostali ewakuowani. Okazało się, że żadnego zagrożenia nie ma - powiedział sędzia Johann. Pracownicy byli poza budynkiem przez około 45 minut. Z tego powodu przesunięto posiedzenie rady.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się Polska Agencja Prasowa, w Warszawie policjanci otrzymali informacje o ok. 40 miejscach, do których przyszły maile o podłożonych ładunkach wybuchowych. Wszystkie te miejsca są przez funkcjonariuszy sprawdzane.

Majowa śnieżyca w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE