Rasistowski atak na przystanku na Gocławiu. Skatowali Wietnamczyka bez powodu. Sprawca poszukiwany

i

Autor: Marcin Wziontek Do szokującego ataku doszło na przystanku Abrahama

Rasistowski atak na przystanku na Gocławiu. Wietnamczyk skatowany, sprawca poszukiwany

2021-05-11 14:11

Przerażające! Dwóch mężczyzn bez powodu zaczepiło obcokrajowca czekającego na przystanku i dotkliwie go pobiło! Jednego ze sprawców policjanci zatrzymali dosłownie chwilę po zdarzeniu. Drugi, niestety, nadal pozostaje na wolności. Jednak jak zapewnia policja, jest kwestią czasu, by trafił w ich ręce.

Był początek zeszłego tygodnia. Minęła właśnie godz. 20. Na przystanku autobusowym w rejonie ul. Abrahama na Gocławiu czekał obywatel Wietnamu. Nie szukał problemów. Nagle podeszło do niego dwóch mężczyzn. Zaczepili go bez żadnego powodu. Chwile później sytuacja drastycznie się zaostrzyła. W ruch poszły pięści! Bezlitośni mężczyźni nie mieli litości dla bezbronnego obcokrajowca. Bili go po twarzy i po głowie. Dostawał kolejne ciosy po całym ciele. Wreszcie agresorzy zostawili go i uciekli.

Pobity Wietnamczyk pilnie potrzebował pomocy. Zadzwonił więc na policję. Mundurowi natychmiast ruszyli na miejsce. Nie potrzebowali dużo czasu, by schwytać jednego ze sprawców. - Policjanci próbowali ustalić wygląd napastników. Wtedy właśnie po drugiej stronie ulicy w przechodzącym tam mężczyźnie pokrzywdzony rozpoznał jednego ze sprawców - wyjaśniła nadkom. Joanna Węgrzyniak z praskiej policji.

Zatrzymany został 24-latek. Jak udało się ustalić reporterom "Super Expressu", mężczyzna był pijany. Agresor trafił do policyjnej celi. - Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy stał się podstawą do przedstawienia zatrzymanemu zarzutu pobicia - przekazała nadkom. Węgrzyniak.

Drugi sprawca pobicia nadal pozostaje na wolności. Policja zapewnia jednak, że jego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu.

Śmieci zalewają Warszawę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają