Nadchodzi absolutnie najgorszy okres w pogodzie. IMGW wydał konkretne ostrzeżenia

i

Autor: Marcin Wziontek / Super Express Nadchodzi absolutnie najgorszy okres w pogodzie. IMGW wydał konkretne ostrzeżenia

Żar z nieba

Nadchodzi absolutnie najgorszy okres w pogodzie. IMGW wydał konkretne ostrzeżenia

2022-08-16 15:35

Wakacje zmierzają ku końcowi, ale wysokie temperatury nie dają o sobie zapomnieć. Po chwilowym ochłodzeniu do Warszawy powracają upały. IMGW wydał już alert drugiego stopnia, którego dla własnego zdrowia i bezpieczeństwa lepiej nie lekceważyć. Termometry znów będą wskazywały bardzo wysokie temperatury. Kiedy będzie najgoręcej?

Upały wracają do Warszawy. IMGW ostrzega

Pogoda w Warszawie znów będzie dawała się we znaki. I chociaż ostatnio słońce ukrywało się za chmurami i nawet popadał deszcz, to poziom wody w Wiśle nadal jest dramatyczny. Na dzień 16 sierpnia jest to jedynie 29 cm! I nic nie zapowiada, by sytuacja si polepszyła. Patrząc na prognozy przygotowane przez meteorologów, może być jeszcze gorzej!

Nie przegap: Atak nożownika na plaży Poniatówka w Warszawie. 16-latek próbował zabić dwie osoby

Do Warszawy powracają bowiem upały. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał na najbliższe dni pomarańczowy alert, czyli ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami. Temperatury znów poszybują mocno w górę.

"Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 32°C, w piątek 19.08 do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 20°C" - ostrzega IMGW.

Fala upałów zalewa betonową Warszawę. Ludzie chcą więcej zieleni

Co oznacza alert pomarańczowy IMGW?

Nawet osoby uwielbiające wysokie temperatury nie powinny lekceważyć pomarańczowego alertu wydanego przez IMGW. Ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami może uchronić przed bardzo przykrymi, a w ostateczności tragicznymi skutkami upałów. Oznacza bowiem, że wysokie temperatury sięgające nawet 35 stopni Celsjusza w cieniu powodują duże ryzyko udaru słonecznego, zagrożenie życia, a także uszkodzenia asfaltowych nawierzchni dróg i duże zagrożenie pożarowe.

W poniższej galerii podsuwamy kilka pomysłów na radzenie sobie z upałami.

Sonda
Czy lubisz upały?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE