Potężny arsenał broni i amunicji w warszawskim mieszkaniu. To mogło skończyć się tragicznie!

2021-09-17 13:04
Potężny arsenał broni i amunicji w warszawskim mieszkaniu. To mogło skończyć się tragicznie!
Autor: Straż Graniczna Potężny arsenał broni i amunicji w warszawskim mieszkaniu. To mogło skończyć się tragicznie!

Funkcjonariusze straży granicznej trafili na ślad mężczyzny podejrzanego o posiadanie, bez wymaganego zezwolenia, kilkunastu sztuk broni palnej. Odnaleziony w jego domu arsenał był ogromny! Teraz grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Straży Granicznej przeszukali kilka mieszkań w Warszawie. To właśnie w nich podejrzany mężczyzna mógł przechowywać nielegalną broń. Strażnicy odkryli i zabezpieczyli 13 pistoletów, jeden pistolet maszynowy, karabin oraz blisko pół tysiąca sztuk amunicji, a także kilkanaście różnych równie istotnych część broni, na które mężczyzna nie posiadał wymaganych zezwoleń. Na miejscu zatrzymano właściciela całego arsenału. 52-letni obywatel Polski usłyszał zarzut z art. 263 § 2 kk. tj. posiadania broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia, do którego się przyznał. Teraz grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

- W sprawie gromadzony jest materiał dowodowy, który pomoże ustalić źródło pochodzenia broni palnej i amunicji oraz czy nie została ona użyta do popełnienia innych przestępstw. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Żoliborz - wyjaśniają strażnicy graniczni.

Przeczytaj: Tajemnicza przesyłka. Kurier wcisnął paczkę emerytowi i uciekł! Na widok wnętrza robi się słabo

W galerii poniżej możecie zobaczyć zgromadzony przez mężczyznę arsenał

Zginął podczas zabawy bronią
Sonda
Trzymałeś kiedyś w rękach broń?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE