Tajemnicza przesyłka. Kurier wcisnął paczkę emerytowi i uciekł! Na widok wnętrza robi się słabo

i

Autor: TVN & MARCIN WZIONTEK/ SUPER EXPRESS Tajemnicza przesyłka. Kurier wcisnął paczkę emerytowi i uciekł! Na widok wnętrza robi się słabo

Tajemnicza przesyłka. Kurier wcisnął paczkę emerytowi i uciekł! Na widok wnętrza robi się słabo

2021-09-17 8:41

Do mieszkania pana Tadeusza z Bródna (81 l.) zapukał nieznajomy. Obcy mężczyzna wcisnął mu paczkę i odszedł bez słowa. – Byłem tą sytuacją skołowany, wziąłem i otworzyłem – mówi nam emeryt. Wewnątrz były leki na prostatę i… rachunek na kwotę 350 zł. – Ale ja tego nie zamawiałem! – wystraszony, pyta, co ma teraz zrobić z niechcianą przesyłką.

Pan Tadeusz Kotuła jest emerytowanym kierowcą autobusu. Ponad rok temu zamawiał preparat w firmie, z której otrzymał przesyłkę. – Wtedy zamówiłem, zapłaciłem i zapomniałem już o tym – opowiada nam. Teraz przez zaskoczenie dał sobie wcisnąć kolejny pakunek z zawartością, której nie zamawiał. – Co mam z tym zrobić? – pyta zdezorientowany. Obawia się, że za chwilę dostanie jakieś wezwanie do zapłaty za coś, czego nie chce.

Zobacz koniecznie: Egzotyczny turysta przeraził mieszkańców Woli. Za nic miał towarzystwo ludzi

– Konsument powinien w takiej sytuacji wysłać pismo, że dostarczony produkt nie został przez niego zamówiony, i odesłać paczkę – doradza Iwona Truszkiewicz-Pielik z biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów. Eksperci z Fundacji Konsumentów zwracają uwagę, że jeśli nie została zawarta umowa sprzedaży, sprawę można zgłosić do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Prawnicy oceniają też, że senior może nie robić nic. – Nie było umowy, nie ma obowiązku zapłaty – twierdzą.

W firmie dystrybuującej suplementy słyszymy jednak, że taka umowa może być zawarta ustnie, przez telefon. I to może być ten kruczek, choć pan Tadeusz twierdzi, że żadnej umowy nie było.

– W każdym przypadku przedstawiamy szczegółowo warunki naszej oferty. Zawarta umowa jest odnawiana po 12 miesiącach. W przypadku, gdy klient nie chce jej kontynuować, możliwe jest odstąpienie – informuje konsultant.

Sonda
Czy dostałeś kiedyś przesyłkę, której nie zamawiałeś?
Diler wprowadzał psychotropy poprzez firmę kurierską
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają