Znani gangsterzy w rękach policji. Wpadli na gorącym uczynku

2021-09-16 21:40
Złodzieje złapani na gorącym uczynku
Autor: Tadeusz Mróz

Cóż to była za akcja! Złodzieje byli tak zaaferowani kradzieżą auta, że nie zauważyli czających się w okolicy policjantów. Wpadli w ręce policjantów, gdy tylko odpalili samochód. Jak się okazało, mężczyźni są bardzo dobrze znani policjantom. Należą do złodziejskiego półświatku.

W nocy ze środy na czwartek policjanci zatrzymali trzech mężczyzn. Funkcjonariusze z grupy Orzeł, zwalczającej przestępczość samochodową, udaremnili kradzież auta na Żoliborzu. Łupem złodziei padła zaparkowana kia. Policjanci wkroczyli do akcji, gdy tylko złodzieje uruchomili samochód.

Pierwszego mężczyznę mundurowi wyciągnęli z samochodu. Dwóch pozostałych próbowało jeszcze uciekać, jednak po krótkim pościgu i oni trafili w ręce policjantów. Ostatecznie wszyscy zostali obezwładnieni i zatrzymani. Podczas akcji policjanci zabezpieczyli też m.in. urządzenie, które wykorzystano do kradzieży.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. - Te osoby są nam bardzo dobrze znane - przekazał nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że wśród zatrzymanych są m.in. osoby o pseudonimach Rekin i Majami - postacie mocno związane ze złodziejskim półświatkiem. Trzeci mężczyzna 15-lat spędził w więzieniu. Był skazany za zabójstwo.

Warto przypomnieć, że gangster i agent Majami, to słynny pierwowzór bohatera filmu Patryka Vegi "Pitbull. Nowe porządki". Wcielił się w niego aktor Piotr Stramowski. Po filmie okazało się, że w przestępczym półświatku pseudonim Majami zaczął być bardzo popularny. Zatrzymany złodziej, to kolejny z taką ksywą.

Sonda
Jak oceniasz pracę policji w Polsce?
Gang spod Warszawy okradał banki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE