Alicja przechytrzyła oszusta! To, jak załatwiła oszusta zaskoczy wiele osób. Mamy nagranie

i

Autor: Pixabay Alicja przechytrzyła oszusta! To, jak załatwiła oszusta zaskoczy wiele osób. Mamy nagranie

Alicja przechytrzyła oszusta! To, jak go załatwiła zaskoczy wiele osób. Mamy nagranie

2021-09-16 13:28

Alicja odebrała telefon z nieznanego numeru. Mężczyzna twierdził, że jest pracownikiem banku. Był w tym całkiem przekonujący, wszystko tłumaczył z dużą pewnością i kilkukrotnie zapewniał, że wszystko robi dla bezpieczeństwa „klientki”. W 26-letniej Alicji obudziły się podejrzenia, gdy „pracownik banku” namawiał ją do zainstalowania nowej aplikacji.

Alicja z Piaseczna zgłosiła się na policję po tym jak oszust próbował namówić ją do pobrania aplikacji zdalnego pulpitu. Groziła jej utrata wszystkich oszczędności! 26-latka nie dała się okraść. Mężczyzna poinformował Alicję o podejrzanej transakcji na jej koncie. Zaoferował jej pomoc i „zgodnie z regulaminem” zaczął instruować klientkę banku. Przekonywał, że połączony ją z działem technicznym. Warunkiem była jednak zainstalowanie darmowej aplikacji zdalnego pulpitu, która umożliwiłaby złodziejom wgląd do wszystkich danych oraz kont Alicji.

- Jeśli zainstalujemy taką aplikację wówczas przestępca widzi wszystko, co robimy na smartphonie czy komputerze. Otrzymuje on także pełną kontrolę nad naszym kontem bankowym. Kradzione są dostępne tam środki finansowe, mogą również z naszego konta zostać zaciągnięte kredyty - tłumaczy Jarosław Sawicki z policji w Piasecznie.

Zobacz także: Robert stracił życie na motorze. Pozostawił dwoje dzieci. "Niech śmiga po niebieskich autostradach"

Szczęśliwie, 26-latce z Piaseczna udało się oszukać złodzieja. Kobieta zgłosiła się na policję, całe nagranie z rozmowy jest dostępne poniżej.

Rozpoznajesz ten głos? Daj znać jeśli do ciebie tez dzwonił ten oszust
Sonda
Jak oceniasz pracę policji w Polsce?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE