Wisła w Warszawie

i

Autor: fot. Ewelina Lach Potężny huk nad Wisłą. Aż się szklanki trzęsą. Co to takiego?

Potężny huk nad Wisłą. Aż się szklanki trzęsą. Co to takiego?

2022-03-22 21:50

Nad Wisłą od niedawna niesie się przeraźliwy huk. Woda jest świetnym transporterem dźwięku, który w szczególności może być odczuwalny dla mieszkańców Pragi-Północ. Co to takiego? Jak się okazuje, za wszystkim stoi prezydent Trzaskowski...

Na bulwarach wiślanych, w okolicy mostu Śląsko-Dąbrowskiego sporo się dzieje. Trotuar został zwężony. Również po prawej stronie Wisły pojawił się ciężki sprzęt, m.in. wielka palownica, przykuwająca wzrok spacerowiczów. Jednak największą nowością, w szczególności dla mieszkańców, jest głośne dudnienie dobiegające znad Wisły. Dźwięk niesie się po wodzie i skutecznie uprzykrza życie mieszkańcom okolicznych bloków. Co to takiego?

Za sprawą tajemniczych odgłosów stoi właśnie wspomniana wcześniej maszyna, która zajmuje się wbijaniem metalowych elementów w ziemię. To tzw. pale, które są częścią budowanego tam mostu. W ten sposób rozpoczął się pierwszy etap budowy nowej kładki pieszo-rowerowej nad Wisłą, nazywanej przez mieszkańców „mostem Trzaskowskiego”. Pracownicy firmy Budimex po wycięciu ponad 40 drzew rozstawili na obu brzegach swoje zaplecze i wzięli się za palowanie fundamentów podpory nowej przeprawy. Niebawem ma się rozpocząć również budowa przyczółków mostu.

Zgodnie z podpisaną w listopadzie 2021 roku umową, budowa nowoczesnej kładki, na którą wejdą tylko piesi i wjadą jedynie rowerzyści, kosztuje Warszawę 121 milionów złotych. Inwestycja ma zostać ukończona najpóźniej wiosną 2024 roku.

Sonda
Lubisz spacerować nad Wisłą?
Tajemnicza akcja policji przy Alei Solidarności
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają