Potężny huk obudził mieszkańców Mokotowa. Nie uwierzysz, co było jego przyczyną

2021-06-12 19:00
Potężny huk obudził mieszkańców Mokotowa. Nie uwierzysz, co było jego przyczyną
Autor: Straż Miejska, Warszawa potężny huk obudził mieszkańców ul. Ksawerów

Mieszkańcy ulicy Ksawerów na Mokotowie mieli w piątek głośną pobudkę. Tuż przed godziną szóstą na ulicy rozległ się potężny huk. Przerażeni mieszkańcy błyskawicznie wyskoczyli z łóżek sprawdzić, co się dzieje. Szybko wyszło na jaw, że nie była to żadna eksplozja. Nieprawdopodobne, co napędziło strachu zaspanym mieszkańcom.

Takiej pobudki w piątek rano, chyba żaden mieszkaniec ul. Ksawerów się nie spodziewał. Przerażeni mieszkańcy postawili na nogi strażniczki miejskie, które akurat tego dnia patrolowały Mokotów. Około godziny 5:50 otrzymały one zgłoszenie o "eksplozji", do której miało dojść pod jednym z bloków. - To był taki huk, że myśleliśmy, że to jakiś wybuch - poinformowali strażniczki mieszkańcy.

ZOBACZ TEŻ: Słoneczny patrol nad Jeziorkiem Czerniakowskim. Wysportowani ratownicy dbają o bezpieczeństwo nad wodą

Szybko okazało się, że w okolicy nie doszło do żadnego wybuchu. Przerażający odgłos, który napędził strachu zaspanym jeszcze mieszkańcom ul. Ksawerów był konsekwencją oderwania się dużego fragmentu elewacji z budynku na wysokości 10 piętra.

Potężny huk obudził mieszkańców Mokotowa. Nie uwierzysz, co było jego przyczyną
Autor: Straż Miejska, Warszawa oderwany fragment elewacji

Gruz z hukiem spadł przed wejście do klatki schodowej. Na szczęście, nikt akurat tamtędy nie przechodził, bo mogło dojść do niewyobrażalnej tragedii.

- Na miejsce interwencji przyjechała też wezwana straż pożarna i pracownik administracji, któremu zlecono usunięcie zagrożenia. Ponieważ odstająca od ściany elewacja groziła kolejnym upadkiem, strażniczki wygrodziły teren przed budynkiem taśmą ostrzegawczą. Usunięciem zagrożenia będzie musiał zająć się zarządca budynku - wyjaśnił Jerzy Jabraszko ze Straży Miejskiej.

Rutkowski Story - Okradli zwłoki mojego męża
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE