Policja

i

Autor: AndrzejRembowski/CC0/pixabay.com

Szok!

Potężny kryzys w stołecznej policji. Brakuje prawie 2 tysięcy funkcjonariuszy

2023-03-02 14:49

Czy w Warszawie nie będzie kto miał łapać przestępców? Okazuje się, że w stołecznej policji brakuje chętnych do pracy! Warszawscy funkcjonariusze przekazali szokujące dane na temat wolnych wakatów. Z ich informacji wynika, że w stołecznej policji brakuje prawie 2 tys. mundurowych. Czy czeka nas zapaść w służbach?

Warszawa. Masowe odejścia z policji. Brakuje prawie 2 tys. funkcjonariuszy

W stołecznej policji od miesięcy zapowiadał się poważny kryzys. Teraz widać jego skalę. Starzy funkcjonariusze masowo odchodzą na emeryturę, a młodzi nie chcą zaczynać służby. W strukturach na koniec 2022 r. było 1050 wakatów. Teraz ponad 850 funkcjonariuszy miało przejść na emeryturę.

W stołecznej policji pracuje nieco ponad 8 tys. funkcjonariuszy na potrzebnych 10 tys. To 20-procentowa wyrwa, którą trudno będzie załatać. Już teraz funkcjonariusze są zarzuceni ogromem pracy. Każdy policjant prowadzi średnio 300 spraw. Czy w dwumilionowym mieście nie będzie komu łapać przestępców? Stołeczna policja zapewnia, że tak się nie stanie. – Nasze analizy pozwalają na zapewnienie jak największej liczby służb patrolowych na ulicach przez całą dobę - zapewniał w lutym nadkom. Sylwester Marczak. Nie wiemy jednak, jaki plan na wyjście z kryzysu ma Komenda Stołeczna Policji. Jak donosi RMF FM tymczasowo ma pomóc kierowanie na staż do Warszawy młodych policjantów z całej Polski.

Sonda
Czy chciałbyś być policjantem?