Potworna choroba zabija córkę policjanta. Olę uratować może tylko kosztowny lek. Pilnie potrzebna pomoc

i

Autor: zbiórka siepomaga.pl Potworna choroba zabija córkę policjanta. Olę uratować może tylko kosztowny lek. Pilnie potrzebna pomoc

Potrzebna pomoc

Potworna choroba zabija córkę policjanta. Olę uratować może tylko kosztowny lek. Pilnie potrzebna pomoc

2023-01-25 17:03

Aleksandra ma 21 lat, a jej jedynym marzeniem jest normalnie żyć. Młoda kobieta od kilku lat walczy ze złośliwym nowotworem. Nie pomagają operacje. Choroba wciąż powraca. "Moi rówieśnicy snują plany, realizują pasję, a ja mam wrażenie, że funkcjonuję w równoległym wszechświecie" – mówi Ola. Szansą dla niej jest leczenie nierefundowanym lekiem. Niestety, koszt terapii przerasta możliwości finansowe rodziny.

Córka policjanta walczy z nowotworem

Aleksandra ma 21 lat i od 2018 r. leczy się na nowotwór złośliwy kości i chrząstki stawowej. Młoda kobieta przeszła już operację usunięcia guza – cztery razy. Była leczona chemioterapią i radioterapią. W lutym 2019 roku miała też przeprowadzoną megachemioterapię z autoprzeszczepem komórek macierzystych szpiku. Niestety, leczenie nie przyniosło oczekiwanych efektów. Choroba powraca…

Dla Oli istnieje ratunek. Kobieta otrzymuję lek biologiczny, który powstrzymuje rozwój choroby. Jest on jednak bardzo drogi i nierefundowany przez NFZ. Koszt miesięcznej terapii, która nie może być przerywana, niestety przerasta możliwości finansowe rodziny 21-latki.

Pomóż Oli wygrać walkę z chorobą

Na siepomaga.pl trwa zbiórka pieniędzy na leczenie 21-latki. "Wyrwanie się z sideł choroby brzmi dla mnie jak cud. Walkę podejmuję każdego dnia, ale wynik wciąż jest niepewny… Chciałabym mieć pewność, że po wyjściu z onkologicznego piekła, czeka na mnie życie. (…) mam jedno marzenie – chcę normalnie żyć! Moi rówieśnicy snują plany, realizują pasję, a ja mam wrażenie, że funkcjonuję w równoległym wszechświecie. W rzeczywistości ograniczonej do czterech ścian własnego pokoju lub szpitalnej sali i monitora komputera, który jest w tym momencie jedynym oknem na świat" - czytamy w opisie.

Również policjanci z Policji Mazowieckiej apelują o pomoc. Tata Oli jest policjantem Wydziału Ruchu Drogowego, a mama pracuje jako pracownik Policji. "Sytuacja jest bardzo ciężka. Liczy się każdy grosz" – podaje Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu.

Jak pomóc chorej Oli?

Pomóc 21-latce można na kilka sposobów.

  • Można wesprzeć zbiórkę pieniędzy: siepomaga.pl/aleksandra-ziomka.
  • Każdy, kto rozlicza podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT), może przekazać 1 % podatku na rzecz Oli. Wystarczy wpisać w rozliczeniu numer KRS 0000249753, cel szczegółowy: Aleksandra Ziomka.
  • Można również dokonać wpłaty na konto Fundacji „Nasze Dzieci” przy Klinice Onkologii w Instytucie „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” na nr konta 76 1240 1109 1111 0010 1163 7630, tytułem: darowizna Aleksandra Ziomka.
Sonda
Czy wspierasz internetowe zbiórki pieniędzy?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki