Makabryczne odkrycie

Potworny pożar w Markach. Strażacy znaleźli zwęglone zwłoki

2022-11-29 15:43

Do potwornego pożaru doszło we wtorek, 29 listopada, w Markach pod Warszawą. Ogniem zajął się budynek w zabudowie szeregowej. Strażacy stoczyli zaciętą walkę z szalejącym żywiołem. Gdy przeszukiwali pogorzelisko, dokonali makabrycznego odkrycia. W jednym ze zniszczonych pomieszczeń znajdowały się zwęglone zwłoki.

Pożar w Markach

Pożar rozwinął się około godz. 13 w budynku przy ul. Szczęśliwej w podwarszawskich Markach. Ogień obejmował część budynku w zabudowie szeregowej. Lekkiemu nadpaleniu uległa również elewacja sąsiedniego budynku. - Po dojeździe na miejsce stwierdzili pożar rozwinięty i silne zadymienie - przekazał nam asp. Jan Sobków z PSP w Wołominie. Jak poinformował nas strażak, nie było potrzeby ewakuacji mieszkańców.

Zwłoki w spalonym szeregowcu

Niestety, w pożarze zginęła jedna osoba. Podczas przeszukiwania budynku, po wstępnym ugaszeniu pożaru, w jednym z pomieszczeń strażacy znaleźli zwęglone zwłoki. - To prawdopodobnie 65-letni mieszkaniec tego lokalu – przekazała mł. asp. Monika Kaczyńska z wołomińskiej policji. Asp. Jan Sobków tłumaczył, że "prawdopodobnie" jest to mężczyzna, ponieważ ciało ofiary był w tak makabrycznym stanie, że tożsamość, a nawet sama płeć bardzo trudno określić. Jednak w zgłoszeniu służby otrzymały informację, że w płonącym budynku może znajdować się właśnie mężczyzna.

Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. - Będą badane przyczyny i okoliczności zdarzenia. Prawdopodobnie będzie trzeba powołać biegłego z zakresu pożarnictwa – poinformowała mł. asp. Monika Kaczyńska.

Sonda
Musiałaś/eś się kiedykowiek ewakuować z powodu pożaru?