Dramat w Markach. Rozbiłam głowę na dziurawym chodniku! Urzędnicy czekają na ŚMIERĆ?

i

Autor: Pani Katarzyna

Dramat w Markach. Rozbiłam głowę na dziurawym chodniku! Urzędnicy czekają na ŚMIERĆ? [GALERIA]

Mieszkańcy Marek domagają się natychmiastowego remontu przy ul. Lisa Kuli. - Czy dopiero śmierć człowieka otworzy oczy odpowiedzialnym za infrastrukturę? - pytają. - Ten chodnik to horror! Kiedyś ktoś tu się zabije! - mówią mieszkańcy Marek o chodniku przy ul. Lisa Kuli. Wczoraj jedna z mieszkanek potknęła się o dziurę i upadła na twarz. Dzień wcześniej Małgorzata Gałązkiewicz rozbiła tam głowę i nogę!

„Moja mama po raz kolejny miała wypadek na chodniku przy ul. Lisa-Kuli. Tym razem wylądowała na wołomińskim SOR-ze. Gdzie wyląduje następnym razem? Na cmentarzu?” - pyta burmistrza Marek zdenerwowana córka pani Małgorzaty. Kobieta wracała ze sklepu z zakupami. Porusza się z wózkiem ortopedycznym. Nagle koła zaklinowały się w szczelinach i kobieta runęła bezwładnie na chodnik. Pomógł jej przypadkowy kierowca, który widząc wypadek zatrzymał się, podniósł kobietę i pomógł skontaktować się z rodziną. 

Warszawa: Niezwykły gest kierowców. Nie bacząc na zagrożenie ratowali mężczyznę i jego dobytek [GALERIA]

Pani Małgorzata trafiła do szpitala. Ma szwy na czole i nodze, wybity palec, siniaki i krwiaki. - Niestety to nie pierwszy raz, kiedy tam się przewróciłam. Ten chodnik jest tragiczny - zwraca uwagę obolała kobieta. - Nie raz o mały włos bym się tu przewróciła. Nie da się tędy chodzić. Już bezpieczniej jest iść ulicą - potwierdza Władysława Buga, kolejna mieszkanka Marek. Wszyscy domagają się pilnego remontu od władz miasta.

Mieszkańcy Marek: Co się jeszcze musi stać?

„Co się jeszcze musi się stać, aby na ulicy Lisa Kuli w Markach wyremontowano chodniki i ulicę? Do ilu wypadków musi jeszcze dojść, aby ktokolwiek zainteresował się renowacją jednej z najbardziej uczęszczanych ulic w tym "mieście"? A może dopiero śmierć jakiegoś człowieka otworzy oczy ludziom odpowiedzialnym za infrastrukturę?” - piszą mieszkańcy na forach internetowych.

A urzędnicy remont planują, ale, najwcześniej w 2022 roku. - Na początku przyszłego roku ogłosimy postępowanie na wybór partnera prywatnego do tych inwestycji. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to w 2022 roku rozpoczęłyby się prace, które potrwają maksymalnie 24 miesiące - mówi „Super Expressowi” Tadeusz Markiewicz z urzędu miasta Marki. Na ul. Lisa-Kuli nie wystarczy tylko wylanie nowego asfaltu. Na całej długości tej ulicy trzeba zrobić odwodnienie, ułożyć nową nawierzchnię, chodnik i ścieżkę rowerową, na którą uzyskaliśmy dofinansowanie unijne. Całkowity koszt remontu ma wynieść około 26 mln zł.

Zobacz galerię zdjęć:

Wojna o chodnik w Wesołej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE