POW

i

Autor: SUPER EXPRESS POW

POW. Odcinkowy pomiar prędkości w tunelu pod Ursynowem. Gdzie są kamery?

2021-12-20 11:08

Otwarcie tunelu pod Ursynowem staje się faktem. W poniedziałek (20 grudnia) kierowcy pojadą nowo oddanym do użytku obiektem, łączącym funkcjonujące już odcinki po zachodniej i wschodniej stronie Wisły. Jednak muszą mieć się na baczności, bo tunel jest uzbrojony w system pomiaru prędkości. Gdzie zamontowane są kamery?

Długo oczekiwana inwestycja dobiegła końca. Bardzo ważny etap trasy Południowej Obwodnicy Warszawy wreszcie połączy Ursynów z Wilanowem. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, tunel będzie pod czujnym okiem kamer, które bezlitośnie wykrywały będą nieprzepisowo jeżdżących kierowców. Gdzie zostały zamontowane? - Kontrole w tunelu POW S2 będą prowadzone z wykorzystaniem 12 kamer wykonujących pomiary na trzech pasach ruchu w obu kierunkach. Zostały zamontowane po obu stronach obiektu – powiedziała Monika Niżniak z Inspektoratu Transportu Drogowego.

Otwarcie tunelu pod Ursynowem 20.12.2021 - ZOBACZ RELACJĘ NA ŻYWO 

Kamery zawisły na specjalnych bramownicach na wjeździe i wyjeździe z tunelu. Na poniedziałek (20 grudnia) planowany był odbiór urządzeń i lich legalizacja. - System jest już gotowy do pracy – przekazała Monika Niżniak. Odcinkowa kontrola prędkości jest już aktywna. Kierowcy muszą więc się liczyć, że przekroczenie obowiązującego ograniczenia prędkości 80km/h będzie ich słono kosztowało.

POW. Odcinkowy pomiar prędkości

Wielu kierowców z niecierpliwością czekało na otwarcie tunelu pod Ursynowem. Dzięki niemu łatwiej będzie można się dostać z Ursynowa na Wilanów. Uroczyste otwarcie zaplanowano na poniedziałek (20 grudnia). Wstęgę ma przeciąć premier Mateusz Morawiecki.  

Sonda
Czekasz na otwarcie tunelu POW?
Tunel pod Ursynowem gotowy ale wciąż nie oddany. Gigantyczne opóźnienie!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE