W STANIE KRYTYCZNYM

Poważne potrącenie starszej kobiety w Nadarzynie. W akcji śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

2024-07-10 15:19

Do wypadku na ul. Pruszkowskiej w Nadarzynie doszło chwilę przed godziną 12 w środę (10 lipca). Kierujący ciężarówką uderzył w przechodzącą przez ulicę starszą kobietę. Emerytka trafiła do szpitala. Jest w stanie ciężkim. Trwa ustalanie okoliczności tego wypadku.

Wypadek miał miejsce na ul. Pruszkowskiej. Mamy dwóch uczestników: mężczyznę, kierowcę ciężarówki oraz pieszą, która została zabrana do szpitala celem hospitalizacji − potwierdza nasze ustalenia asp. szt. Monika Orlik z pruszkowskiej policji. Emerytka trafiła do lecznicy śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jej stan był poważny.

Jak udało nam się ustalić, do potrącenia doszło najprawdopodobniej w rejonie przejścia dla pieszych. Seniorka została przeciągnięta pod pojazdem. Siła uderzenia była jednak tak duża, że kobiecie spadł but ze stopy.

Na razie służby jeszcze nie wiedzą, kto zawinił. Trwa ustalanie okoliczności tego zdarzenia. − Mężczyzna został przebadany przez funkcjonariuszy pod kątem zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Był trzeźwy − dodaje policjantka z Pruszkowa.

Jawczyce. Nie żyje pieszy potrącony przez ciężarówkę

Do podobnego wypadku doszło dwa miesiące temu w miejscowości Jawczyce (woj. mazowieckie). Tam również samochód ciężarowy potrącił pieszego. Ten niestety, zmarł na miejscu. Jak udało nam się ustalić nieoficjalnie, pojazd cofał i podczas tego manewru, zahaczył o mężczyznę. 

– Niestety w wyniku odniesionych obrażeń pieszy zmarł. Kierowca został przebadany alkomatem, który nie wykazał obecności alkoholu – przekazała w rozmowie z "Super Expressem" podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja oficer prasowa KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego. 

Sonda
Czy miałeś kiedyś wypadek drogowy?
Potrącenie rowerzysty w Krośnie Odrzańskim

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki