Ogromne utrudnienia

Poważny wypadek na S8. Zderzenie trzech aut osobowych i ciężarówki. 5 osób rannych!

2023-02-11 7:48

Do poważnego wypadku doszło w sobotę nad ranem na S8 w Warszawie, w okolicy węzła Prymasa Tysiąclecia. Zderzyły się tam trzy samochody osobowe oraz jeden ciężarowy. Pięć osób zostało rannych, w tym jedna ciężko.

Poważny wypadek na S8 w Warszawie

Sobota, 11 lutego, zaczęła się utrudnieniami dla kierowców poruszających się trasą S8. Informację o wypadku potwierdził w rozmowie z „Super Expressem” asp. Piotr Rżysko z Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Jak wyjaśnił, zgłoszenie do służb wpłynęło o godz. 5:53. - Na al. Obrońców Grodna zderzyły się trzy samochody osobowe i TIR. Pięć osób zostało rannych - przekazał strażak.

Jak dodał, jedna z poszkodowanych osób była zakleszczona w pojeździe. Jej stan był ciężki. W ewakuacji z auta pomagali jej strażacy oraz zespół pogotowia ratunkowego.

Według ustaleń policji, na S8 doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Najpierw osobowa toyota zderzyła z ciężarową scanią, a widząc to zdarzenie, kierowca mazdy zderzył się seatem. Jak przekazał nam Rafał Markiewicz z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji kierowcy ciężarówki, mazdy i seata byli trzeźwi. Ranne zostały cztery osoby podróżujące toyotą. Wszyscy trafili do szpitala. - Kobieta była w stanie ciężkim - przekazał Rafał Markiewicz.

Jak dodał policjant, w szpitalu trzy mniej ranne osoby z toyoty zostały przebadane na obecność alkoholu. Wszyscy byli pijani! - Jeden z mężczyzn miał niespełna promil alkoholu w organizmie, a pozostałych dwóch ponad promil - poinformował Rafał Markiewicz z KSP. - Trwają czynności w celu wyjaśnieni okoliczności tego zdarzenia oraz ustalania, kto prowadził toytę - dodał policjant.

Ogromne utrudnienia na S8

Droga S8 została zablokowana. "Wprowadzono objazd na w. Lazurowa" - poinformowała GDDKiA. Na miejscu straż pożarna, policja i pogotowie ratunkowe.

Sonda
Umiesz udzielić pierwszej pomocy małemu dziecku?
Nasi Partnerzy polecają