Powraca największe święto studentów! Kiedy rozpoczną się juwenalia?

i

Autor: SHUTTERSTOCK Powraca największe święto studentów! Kiedy rozpoczną się juwenalia?

Powraca największe święto studentów! Kiedy rozpoczną się juwenalia?

2022-04-04 7:18

Juwenalia Warszawa 2022. Wielu studentów czekało na ten moment. Po dwóch latach wraca największe studenckie święto. Juwenalia Warszawa 2022 wystartują już 6 maja i zapewne potrwają przez okrągły miesiąc. Na razie więcej szczegółów zdradziły dwie warszawskie uczelnie. Czekamy na kolejne, pozytywne informacje!

Juwenalia Warszawa to największe święto studentów i najprawdopodobniej jeden z największych festiwali muzycznych w Europie. Do organizacji przyłączyła się większość warszawskich uczelni, między innymi: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Akademia Sztuk pięknych, Politechnika Warszawska.

Pandemia pokrzyżowała wszystkim plany. Studenci wyjątkowo stęsknili się za takiego typu wydarzeniami. W 2020 i 2021 roku juwenalia się nie odbyły w związku z obostrzeniami, które obowiązywały w kraju.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Bohaterowie są wśród nas. Muzeum Powstania Warszawskiego wręczyło nagrody "Anody"

Juwenalia Warszawa 2022

W tym momencie wiemy o dwóch uczelniach, które zresztą poinformowały studentów o konkretnych terminach. Nie znamy jeszcze dokładnych szczegółów, ale wzorując się na poprzednich edycjach juwenaliów możemy spodziewać się, że na stołecznych scenach wystąpi czołówka polskich artystów.

Gramy dla Ukrainy | Koncert Margaret na naszej scenie!

Po dwóch latach przerwy juwenalia rozpocznie tradycyjnie Uniwersytet Warszawski. Uczelnia poinformowała, że pierwsze koncerty rozpoczną się już 6 i 7 maja. Kolejny weekend, czyli 13 i 14 maja, będzie należał do Politechniki Warszawskiej.

Na razie dowiedzieliśmy się o tym, że jednym z wykonawców, którzy wystąpią podczas juwenaliów, będzie zespół Happysad. Zespół wystąpi na Stadionie Syrenki. Bilety dla studentów Politechniki Warszawskiej będą kosztować 15 złotych na dzień. Studenci innych uczelni będą musieli zapłacić 20 złotych, a pozostałe osoby 25 złotych za jeden dzień imprezy.

Organizację juwenaliów potwierdził również Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, jednak nie poznaliśmy jeszcze dokładnego terminu.

Sonda
Wybierasz się Juwenalia Politechniki Warszawskiej 2022?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany