Gigantyczny napis przed Ambasadą Rosji w Warszawie. Mogą się wściec

i

Autor: UM Warszawa Gigantyczny napis przed Ambasadą Rosji w Warszawie. Mogą się wściec

Gigantyczny napis przed Ambasadą Rosji w Warszawie. Mogą się wściec

2022-04-13 17:33

Przed ambasadą przy ul. Belwederskiej 49 powstał wielki napis, który z pewnością nie spodoba się pracownikom dyplomatycznym Federacji Rosyjskiej. Nie dość, że jest w języku ukraińskim, to jeszcze głosi: "Chwała Ukrainie". Napis został już ukończony. Jest to element powstającej w Warszawie Galerii Wolna Ukraina.

Galeria Wolna Ukraina w całości zostanie zaprezentowana 13 kwietnia podczas briefingu prasowego. – Galeria składać się będzie z dwóch elementów: naprzeciwko wjazdu do ambasady zostanie umieszczony wielkoformatowy napis w język ukraińskim "Chwała Ukrainie", a na chodniku wzdłuż ogrodzenia przy ul. Belwederskiej prace artystyczne nawołujące do zakończenia rosyjskiej agresji i pokazujące cierpienie ofiar konfliktu – przekazał zespół prasowy ratusza.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Tajemnice Szpiegowa. Rafał Trzaskowski: W środku znaleźliśmy kasy pancerne

Napis, który powstał przed rosyjską ambasadą został namalowany w narodowych barwach Ukrainy: litery są żółte, zaś ich kontury w kolorze niebieskim.

Na miejscu przez cały wtorkowy ranek pracowali malarze, zaś okolice ambasady Rosji przy ul. Belwederskiej patrolowali policjanci. Chodnik, na którym powstaje napis został ogrodzony na czas prac.

Warszawa przejęła „Szpiegowo”. Budynek już nie należy do Rosjan

Jak przekazał stołeczny ratusz, twórcą pomysłu oraz samej koncepcji powstania takiej galerii w Warszawie jest ekspert PR Aleksander Kobecki, zaś inicjatorami... warszawscy radni: Agnieszka Gierzyńska-Kierwińska, Marcin Rolnik oraz Sławomir Potapowicz.

– Partnerem i organizatorem Galerii została Stołeczna Estrada, a kuratorem galerii jest dr. hab. Arkadiusz Karapuda – przekazał zespół prasowy ratusza.

Sonda
Kiedy skończy się wojna na Ukrainie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają