Powstańcy Warszawscy wspierają walczącą Ukrainę

i

Autor: youtube/Muzeum Powstania Warszawskiego(6)

Powstańcy Warszawscy wspierają walczącą Ukrainę. "Nie dajcie się, bijcie, palcie te czołgi"

2022-03-11 5:25

Koszmar na Ukrainie trwa. Z niemal całego świata w stronę walczących Ukraińców płyną słowa i gesty wsparcia. W Warszawie powstają kolejne miejsca, w których uchodźcy zza wschodniej granicy mogą ogrzać się, zjeść, wyspać i zdecydować co dalej. Również uczestnicy Powstania Warszawskiego postanowili dodać otuchy walczącym za swoją ojczyznę. Co takiego przekazali sąsiadom z Ukrainy?

Wojna na Ukrainie trwa kolejny już dzień. Przerażające informacje o kolejnych bombardowaniach i ofiarach śmiertelnych krwawych ataków za wschodnią granicą sprawiają, że łzy same cisną się do oczu. Przez granicę na teren Polski przechodzą kolejni uchodźcy. Są to głównie kobiety z dziećmi i osoby starsze. Szukają one m.in. w Warszawie bezpieczeństwa i chwili odpoczynku w tułaczce.

Przeczytaj też: Uchodźczyni z Ukrainy, jak "Pomarańczarka" Gierymskiego

Zewsząd w stronę walczącej Ukrainy płynął słowa i gesty wsparcia. Organizowane są manifestacje nawołujące do zaprzestania walk, wywieszane są flagi Ukrainy, odgrywany hymn… Również uczestnicy Powstania Warszawskiego postanowili przekazać walczącym sąsiadom słowa wsparcia i otuchy.

"Chcieliśmy ich wesprzeć i powiedzieć, że my rozumiemy, jaka jest ich sytuacja i chcielibyśmy ułatwić im trochę życie" - powiedziała Halina Jędrzejweska "Sławka".

"Bądźcie radośni, walczcie dzielnie" - zaapelowała Janina Jankowska "Jasia".

"Pamiętajcie, że każdego wroga można zwalczyć, że przed napaścią każdego wroga można się obronić" - powiedział Janusz Maksymowicz "Janosz".

Sonda
Pomożesz uchodźcom z Ukrainy?
Pomoc uchodźcom w halach Expo w Nadarzynie. Przedsięwzięcie na ogromną skalę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE