Przy ul. Wilanowskiej

Pożar mieszkania na 10 piętrze w bloku na Powiślu. Mieszkańcy uciekali na dach przed ogniem

2022-09-15 21:36

Przerażający pożar na warszawskim Powiślu! W czwartkowy wieczór, 15 września, nagle zaczęło płonąć mieszkanie na ostatnim piętrze bloku przy ul. Wilanowskiej. Ogień rozprzestrzenił się na elewację budynku, buchał z okien i strawił doszczętnie cały lokal. Mieszkańcy przeżyli prawdziwy koszmar. Musieli uciekać na dach wieżowca, bo płomienie odcięły im drogę.

Mieszkanie doszczętnie spłonęło 

Na Powiślu jest reporter „Super Expressu”. Doszło tam do poważnego i groźnego pożaru mieszkania. Przy ul. Wilanowskiej nagle płomienie zaczęły buchać z lokalu na dziesiątym piętrze. Gdy strażacy przyjechali na miejsce pożar był całkowicie rozwinięty. Ogień wychodził z okien. Objął również elewację budynku. Rozpoczęła się dramatyczna walka z czasem. - Zgłoszenie wpłynęło po godzinie 20.00. Pożar strawił doszczętnie całe mieszkanie na dziesiątym piętrze. Został już przez nas opanowany. Trwa dogaszanie – przekazał kpt Michał Skrzypa z zespołu prasowego stołecznej Państwowej Straży Pożarnej.

Mieszkańcy uciekali na dach przed ogniem 

Mieszkańcy budynku przeżyli prawdziwe piekło. - Właściciel płonącego lokalu sam opuścił budynek jeszcze przed naszym przyjazdem. Podobnie jak inni sąsiedzi – dodał strażak. Nie wszystkim jednak tak łato udało się uciec. - Dwóm osobom dym odciął drogę ucieczki. Były zmuszone do wyjścia na dach budynku. Stamtąd zostały przez nas podjęte. Nic im nie jest – przekazał Michał Skrzypa.

Czy wszyscy zdołali uciec?

Wciąż trwa dogaszanie mieszkania. Na miejscu jest siedem zastępów straży pożarnej. Strażacy nadal nie mają informacji czy w pożarze nikt nie ucierpiał. Gdy uda się bezpiecznie wejść do lokalu, ratownicy sprawdzą dokładnie wszystkie pomieszczenia, w celu znalezienia ewentualnych poszkodowanych.

Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają