Pożar na Bemowie. Płonie zabytkowa willa. „Musieliśmy ewakuować strażaków”

i

Autor: Tadeusz Mróz

Wielki ogień w stolicy

Pożar na Bemowie. Płonie zabytkowa willa. „Musieliśmy ewakuować strażaków”

2022-07-06 22:20

Wielkie kłęby dymu i ogień na Bemowie. W środę (6 lipca) Zabytkowa willa przy ul. Waldorffa 24 stanęła w ogniu. Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze około godziny 20. Trwa akcja gaśnicza. Jak ustalili dziennikarze „Super Expressu”, strażacy musieli ewakuować się z płonącego budynku. Walą się drewniane stropy budowli.

Pożar na Bemowie. Płonie zabytkowa willa

Potężny pożar wybuchł wieczorem. Ze wstępnych informacji wynika, że strażacy weszli do budynku i próbowali gasić go od środka. Niestety, mimo ich starań zabytkowy obiekt ginie pożerany przez szalejący żywioł. - Strażacy musieli się ewakuować z uwagi na zawalający się dach obiektu – informuje Bogdan Smoter ze stołecznej straży.

Przeczytaj również: Gigantyczny pożar pod Warszawą. Z płomieniami walczyło ponad 120 strażaków

Nie wiadomo, czy w chwili wybuchu pożaru wewnątrz byli ludzie. Jak przekazali strażacy, budynek znajdujący się w pobliżu Fortu Bema jest niezamieszkałym pustostanem. Na miejscu jest 5 zastępów straży pożarnej. Nie wiadomo, jak długo potrwa akcja gaśnicza.

Jak podaje portal tvnwarszawa.pl w ubiegłym roku decyzją Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, budynek został wpisany do rejestru zabytków.

Pożar na Bemowie

Na razie nie wiadomo, jak doszło do tej katastrofy. Nieoficjalnie udało się nam ustalić, że ogień mogli zaprószyć bezdomni. Na oficjalne ustalenia trzeba będzie jednak poczekać.

Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE