Praga Południe: Potwór w bieliźnie! [GALERIA]

2019-01-28 12:44
Skolopendra paskowana
Autor: strazmiejska.waw.pl Skolopendra paskowana

Ekopatrol został wezwany do mieszkania na Pradze Południe. Przerażona matka z półtorarocznym dzieckiem twierdziła, że zbierając suche pranie znalazła... ogromnego robaka.  Okazało się, że "potwór z bielizny" to skolopendra paskowana.

Z relacji przerażonej kobiety wynikało, że robak schował się w jednym z upranych już ubrań. Wyglądał egzotycznie i... groźnie, więc kobieta zdecydowała się wezwać ekopatrol. 

Po wstępnym badaniu znalezionego okazu ustalono, że jest to skolopendra paskowana. Największy i najmasywniejszy okaz,który zamieszkuje Europę. Znaleziony okaz miał 12 cm długości. Skolopendra paskowna to gatunek jadowity, jednak w przeciwieństwie do swoich tropikalnych kuzynów, jej jad nie jest szczególnie silny. 

Czytaj także: UWAGA! Pająk w bananach w sklepie na Mokotowie [ZDJĘCIA]

Skolopendry zamieszkują Hiszpanię, Francję, Włochy, Grecję, a także Afrykę Północną. 

Nie wiadomo w jaki sposób intruz trafił do mieszkania na Pradze. Najprawdopodobniej skolopendra uciekła hodowcy. 

Czytaj także: Wąż w ogrodzie! Mieszkaniec Wesołej znalazł gada na swojej posesji [ZDJĘCIA]

Egzotyczne zwierzę trafiło do warszawskiego oddziału CITES. Funkcjonariusze ekopatrolu pomogli kobiecie sprawdzić,  czy w jej mieszkaniu nie znajduje się więcej tropikalnych gości. Na szczęście skolopendra nie była duszą towarzystwa. 

Sex-gadżety na karmę dla psów. Zobacz WIDEO: 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE